Reklama

Rowerzyści po alkoholu. Prawie 300 mandatów po akcji policji

W akcji brały udział również nieoznakowe radiowozy. Tak jak tu, na ul. Warszawskiej.

Ł. K.
Trzech rowerzystów i jeden kierowca pod wpływem alkoholu. Do tego przebiegający przez drogę w niedozwolonych miejscach piesi. Efekt? 285 mandatów w kolejnej policyjnej akcji na ulicach Katowic.

W piątek trzeba było szczególnie uważać. Policja patrolowała ulice zarówno oznakowanymi, jak i nieoznakowanymi radiowozami. Podobna akcja odbyła się w sierpniu. Wtedy mandaty dostało 246 osób (przeczytaj TUTAJ).

Tym  razem też chodziło głównie o pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzali zachowania kierowców wobec pieszych. Oprócz tego, mieli kontrolować to w jaki sposób poruszają się po drodze ci drudzy. Przez cały piątek (w godz. 6 -22), policjanci odnotowali łącznie 373 wykroczenia i wystawili 285 mandatów. Najwięcej z nich pieszym, głównie za przechodzenie przez ulice w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle (239 wykroczeń).

Kierowcy byli karani przede wszystkim za nieprawidłowe przejeżdżanie przez pasy oraz nieustąpienie pierwszeństwa. Wykroczenia popełniło 120 z nich. Z kolei 14 razy zatrzymywano rowerzystów. Trzech z nich dostało mandaty za jazdę po użyciu lub pod wpływem alkoholu. Teraz, po zmianie przepisów, grozi za to tylko mandat. W akcji, która była prowadzona na terenie całego miasta, uczestniczyło 53 policjantów.


Tagi:

Komentarze

 1. cyklista 28 września, 2016 at 9:30 am - Reply

  Zgadzam się. Nie jest to ta „osławiona rzetelność dziennikarska” a raczej osławione szukanie medialnej sensacji i manipulowanie treścią.

  • Grzegorz Żądło 28 września, 2016 at 9:37 am Reply

   Nie ma tu żadnego manipulowania treścią, a jedynie podanie faktów. Może Pan mieć pretensje co najwyżej do rowerzystów.

   • cyklista 28 września, 2016 at 11:27 am Reply

    Oczywiście, że jest. Na pierwszym miejscu w tytule opisującym cała akcję, w której wystawiono grubo ponad 200 mandatów pieszym jest o pijanych rowerzystach. To wcale NIE jest manipulacja faktami, no przecież takie fakty zaistniały tyle, że przesuniecie środka ciężkości jest manipulacją.

    • Grzegorz Żądło 28 września, 2016 at 11:30 am Reply

     Nie, to zwykłe podanie faktów. Zawsze daje się na początek te najciekawsze. Pijanych kierowców policja łapie codziennie. Rowerzystów znacznie rzadziej. Dlatego to jest ciekawsze. To takie dziennikarskie abecadło.

 2. trout 26 września, 2016 at 4:18 pm - Reply

  Tytuł sugeruje, że podczas akcji policji 300 mandatów przyznano rowerzystom jeżdżącym po alkoholu. Niesmaczne.

Dodaj komentarz

*
*