Reklama

Policjant przejechał kobietę na pasach. Dziś eksperyment procesowy w tej sprawie

G. Ż.
Na trzy godziny zostanie dziś zamknięte skrzyżowanie ulic Andrzeja i Skłodowskiej-Curie. W tym czasie odbędzie się tzw. eksperyment procesowy. To efekt wydarzeń z kwietnia 2014 roku, kiedy policyjny radiowóz śmiertelnie potrącił na pasach 62-letnią kobietę.

Późnym wieczorem 27 kwietnia 2014 roku policyjny radiowóz marki Peugeot potrącił 62-letnią kobietę, która przechodziła przez pasy na ul. Andrzeja. Mimo reanimacji, kobieta zmarła w szpitalu. Sąd Rejonowy Katowice-Zachód 8 sierpnia 2016 roku postanowił dopuścić dowód z oględzin skrzyżowania ulic Andrzeja i Skłodowskiej-Curie oraz Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, a także eksperymentu procesowego. – Będzie on polegał na odtworzeniu toru poruszania się uczestników zdarzenia drogowego z dnia 27 kwietnia 2014 roku, zasięgu i zakresu widzenia kierowcy oraz pasażerów znajdujących się w radiowozie marki Peugeot w czasie wjazdu na w/w skrzyżowanie – poinformowała nas Patrycja Łukasik-Swoboda, wiceprezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód.

Biorąc pod uwagę miejsce eksperymentu, dzień tygodnia i czas potrzebny do jego przeprowadzenia, w tej części centrum Katowic mogą tworzyć się korki.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*