Reklama

Remont ul. Mariackiej przedłużony i rozszerzony

G. Ż.
Do świąt Wielkiej Nocy miał się zakończyć remont ul. Mariackiej. Prace trwają jednak nadal. To dlatego, że został rozszerzony zakres remontu. Jak mówią drogowcy, jeśli zajdzie taka potrzeba, będą mogli zakończyć prace z dnia na dzień.

Remont, a właściwie lifting Mariackiej, to efekt ogólnokrajowej kwarantanny i zamknięcia niemal wszystkich lokali, które się na niej znajdują. W związku z tym, że ulica jest pusta, Miejski Zarząd Ulic i Mostów może swobodnie przeprowadzić prace. Te zaczęły się 30 marca od strony ul. Mielęckiego. W założeniu, roboty miały polegać na zerwaniu nawierzchni z granitowych płyt na głównym (środkowym) ciągu Mariackiej i ułożeniu ich od nowa. Przy okazji, wymienione miały zostać najbardziej uszkodzone płyty. Jak informuje Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM w Katowicach, takich nie nadających się do użycia jest około 10%.

W związku z wydłużeniem czasu zamknięcia większości sklepów, lokali i punktów usługowych, prace mogą potrwać dłużej i mieć szerszy zasięg. Dlatego MZUiM zajął się też północną częścią deptaka, która była mocno zniszczona. Ostatnie prace toczyły się na skrzyżowani ulic Mariackiej i Stanisława.

Lifting Mariackiej ma potrwać do końca kwietniu, ale jeśli doszłoby do otwarcia lokali gastronomicznych wcześniej (co jest wykluczone), MZUiM może szybko zejść z ulicy. To dlatego, że prace prowadzone są na małych odcinkach.

Przy okazji, Mariacka ma też zostać gruntownie wyczyszczona. Po zakończeniu prac, Zakład Zieleni Miejskiej uzupełni zieleń w miejscach, w których została ona posadzona w 2008 roku, a do tej pory została już zniszczona.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*