Reklama

RAŚ i SLD wspólnie przeciw TVP Katowice

Przemawia Marek Balt. Z lewej Jerzy Gorzelik.

Grzegorz Żądło
Przedstawiciele Ruchu Autonomii Śląska i Sojuszu Lewicy Demokratycznej demonstrowali wieczorem przed siedzibą Telewizji Katowice. Żądali równego dostępu do mediów publicznych dla wszystkich sił politycznych w regionie. Demonstranci wywoływali dyrektora TVP Katowice Tomasza Szymborskiego, ale nikt do nich nie wyszedł.

RAŚ i SLD oburzył skład gości programu “Optyka Polityka”, który w ramówce TVP Katowice zastąpił “Forum Regionu”. Do niedawna do studia zapraszani byli przedstawiciele regionalnych struktur partii politycznych oraz RAŚ (który partią nie jest). W nowej odsłonie (i z nowym prowadzącym) miejsce znalazło się tylko dla polityków ugrupowań zasiadających w parlamencie.

RAŚ i SLD uznali, że to działanie polityczne i wspólnie zaprotestowali. Jerzy Gorzelik, lider RAŚ, żartował podczas manifestacji, że TVP udało się zasypać Brynicę. – We wspólnej sprawie spotkali się ludzie ze Śląska i Zagłębia – mówił Gorzelik.

Marek Balt, były poseł SLD, atakował PiS, mówiąc, że ta partia “zakłamuje rzeczywistość“. – Politycy PiS mówią ,że popiera ich większość społeczeństwa, a zagłosowało na nich tylko 19% Polaków. Dobra zmiana PiS-u doprowadzi do kolejnego krachu. Musimy wywalić PiS z województwa i z telewizji – mówił Balt. Z imienia i nazwiska wywołał też dyrektora TVP Katowice Tomasza Szymborskiego, który, jak przekonywał, w portalach społecznościowych “wulgarnie odnosi się do przeciwników politycznych i kobiet“.

Zaraz po tym kilkadziesiąt osób zawołało: Szymborski! Co? RAŚ i SLD w studio! Co ciekawe, w tym czasie w studiu byli przedstawiciele tych dwóch ugrupowań, bo miejsce zwolnili im politycy PO i PSL. W dyskusji wzięli więc udział Henryk Mercik i Kazimierz Karolczak. Ten ostatni jakiś czas temu wystąpił z Sojuszu, ale nadal pełni funkcję członka zarządu województwa w koalicji PO-PSL-RAŚ-SLD.


Tagi:

Komentarze

  1. Maciej 20 maja, 2016 at 12:08 am - Reply

    Pan Balt nie ma zdolności honorowej, aby z nim dyskutować. Jak widać stosuje klasyczne esbeckie metody – czyli obelgi i pomówienia

Dodaj komentarz

*
*