Reklama

Przedsiębiorcy znowu będą protestować w Katowicach. 1 maja wyjadą na ulice

Redakcja
„Święto pracy wolnych ludzi”. Pod takim hasłem 1 maja przedsiębiorcy wyjadą na ulice centrum Katowic. To kolejna odsłona głośnego protestu przeciwko rządzącym.

Kolejny protest przedsiębiorców w Katowicach. Po „samochodowym” pochodzie w ubiegłą sobotę znowu będzie można zobaczyć sznur samochodów poruszających się z prędkością ok. 30 km/h po centrum miasta. To sprzeciw wobec ograniczeniom wprowadzonym z powodu koronawirusa, które dotykają działalność gospodarczą i wobec fikcyjnej rządowej pomocy w czasie kryzysu.

Pracownicy i przedsiębiorcy walczymy dziś o to samo – o godną pracę i płacę. Często wielu z przedsiębiorców to także pracownicy wykonujący swój zawód w ramach samozatrudnienia. Następuje dziś wiele zmian, świat ewoluuje, ale nie oznacza to, że umarła dziś idea „walki klas”. Ona istnieje, choć front walki przebiega dziś gdzie indziej. Walka klas to walka ludzi pracy, którzy ją tworzą i o nią walczą z niekompetentnymi politykami zajmującymi się tylko sobą, z politykami którzy zatracili poczucie tego kto i po co ich wybrał i kogo interesy mają reprezentować – piszą organizatorzy.

W południe w Święto Pracy przejazd ruszy ze strefy kultury. Uczestnicy pojadą w kierunku Silesia City Center, zawrócą na Dębie  i pojadą z powrotem w kierunku centrum Katowic. Trasa przejazdu jest dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*