Reklama

Prezydent Katowic potwierdza nasze informacje. Będzie zwężenie al. Korfantego i szpalery drzew

Grzegorz Żądło
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w sprawie przebudowy pl. Sejmu Śląskiego, prezydent Katowic Marcin Krupa potwierdził nasze doniesienia sprzed kilku dni na temat al. Korfantego. Na odcinku rondo-rynek ulica zostanie zwężona. W miejscu jednego pasa ruchu w każdym kierunku zostaną posadzone drzewa i byliny. Prace rozpoczną się w tym roku.

W niedzielę 19 września ujawniliśmy, że al. Korfantego zostanie zwężona. Asfalt na pasach jezdni przy torowisku tramwajowym zostanie zerwany. W jego miejsce zostanie nawieziona ziemia. Łącznie po obu stronach torów posadzonych zostanie około 50 drzew. Będą też krzewy, byliny i trawniki.

Te prace będziemy rozpoczynali już w tym roku ze strony wschodniej i już w tym roku pojawi się zawężenie pasa ruchu. Ten, który pozostanie, będzie na tyle szeroki, że w razie jakichś problemów czy awarii, będzie można omijać samochody – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Drzewa, które zostaną posadzone na al. Korfantego, mają być duże. Mają mieć około 8 metrów wysokości i 35 cm obwodu. Mniej więcej takiej wielkości drzewa zostały niedawno posadzone przy ul. Raciborskiej.

Druga, zachodnia, część al. Korfantego ma zostać zwężona i zadrzewiona w przyszłym roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Lady 28 września, 2021 at 2:40 pm - Reply

  Pan Prezydent miasta chyba nie wie na co pieniądze wydawać… Zaraz przez centrum nie będzie można wogole przejechać.. Miejsce drzew jest w parku i w lesie, a nie w ścisłym centrum miasta pomiędzy tramwajami! Rozumiem że trzeba się jakoś pokazać przed kolejnymi wyborami ale może nie tworząc korki w całym mieście i podwyższając ceny parkowania chcąc zmusić ludzi do korzystania z pseudo centrów przesiadkowych które stoją puste i nikomu do szczęścia nie potrzebne

  • kukura 28 września, 2021 at 7:05 pm Reply

   Jak nie chcesz jeździć komunikacją zbiorową lub korzystać z centrów przesiadkowych to będziesz stać w korkach. Twój problem, więc po co żalić się publicznie?

 2. Zdziwiona 27 września, 2021 at 11:38 pm - Reply

  Oni chyba powariowali.w centrum miasta trzeba poszerzać drogi i robić parkingi budować domy a nie sadzić nikomu nie potrzebne drzewa. Drzewa to są w parkach i lasach a nie w centrum miasta.

 3. Szymon 25 września, 2021 at 8:58 pm - Reply

  Wreszcie jakieś zmiany w dobrym kierunku!
  Należy „wyprowadzać” samochody z centrum miasta tak jak to się robi od lat w innych europejskich miastach.

 4. B. 25 września, 2021 at 12:01 am - Reply

  Nasz mości władca, widać, zapatrzył się bardzo na pana od Trzaskowianki Zdrój. W stolicy zwężają ulice, powodując tworzenie się korków. Wiem, wiem, Krupowice to nie Warszawa, ale skąd pewność, że za jakiś krótszy lub dłuższy czas, ta część Korfantego nie będzie bardziej uczęszczana i nie stanie się kolejnym wąskim gardłem?

 5. Uszok 24 września, 2021 at 5:34 pm - Reply

  Za 3 lata będę tę drogę poszerzać. Zwężanie jakiejkolwiek drogi w ścisłym centrum miasta to nieporozumienie. Katowice mają wystarczająco kiepską przepustowość, jeśli chodzi o komunikację samochodem/autobusem. Po co stwarzać kolejne problemy. Lepiej „zazielenić” betonowy rynek niż zwężać drogi.

  • Mat 27 września, 2021 at 11:16 pm Reply

   Ślązacy są strasznie rozwydrzeni jeśli chodzi o korki. Mieszkam w Katowicach od kilku lat i to co tutejsi nazywają korkami w innych dużych miastach Polski jest płynnym udrożnionym ruchem.

Dodaj komentarz

*
*