Reklama

Pracownicy ochrony dworca PKP w Katowicach obezwładnili nożownika. Dostali upominki i premię

Grzegorz Żądło
Dwaj pracownicy firmy ochraniającej dworzec kolejowy w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który był agresywny i wymachiwał nożem. Potem przekazali go policji. Za swoją postawę zostali nagrodzeni zarówno przez PKP, jak i agencję ochrony.

Wszystko działo się 14 lutego tuż przed godz. 20. Dwóch pracowników ochrony dworca w Katowicach zwróciło uwagę na mężczyznę, który przed wejściem na dworzec pił alkohol i zachowywał się agresywnie w stosunku do podróżnych. Kiedy ochroniarze chcieli usunąć mężczyznę z dworca, ten zaatakował jednego z nich nożem. Pracownicy ochrony obezwładnili napastnika, a następnie przekazali go policji. Podczas interwencji jeden z ochroniarzy został niegroźnie zraniony w dłoń.

Biorący udział w interwencji pracownicy ochrony zostali wyróżnieni przez PKP S.A. za swoją postawę listami gratulacyjnymi i upominkami. Otrzymali także premię finansową przyznaną przez agencję ochrony.

PKP przypominają, że  jednym z podstawowych obowiązków ochrony jest zapobieganie przebywania na terenie dworca osób, które zachowują się agresywnie bądź spożywają alkohol. Podobne interwencje do tej w Katowicach, miały ostatnio miejsce na dworcach Lublin Główny, Warszawa Centralna i Gliwice. Natomiast na dworcu w Legnicy ochroniarz udaremnił atak napastnika na młodą kobietę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*