Reklama

Pożar nowego biurowca w Katowicach. Dym jest widoczny z daleka

Łukasz Kądziołka
Pożar nowo wybudowanego biurowca w Katowicach. Strażacy walczą z płomieniami na dachu budynku znajdującego się na skarpie przy al. Roździeńskiego.

Płonie nowy biurowiec w Katowicach. Ogień i dym są widoczne z daleka. Około godziny 18.40 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze przy ul. Wrocławskiej. Na miejsce pojechało 8 zastępów straży pożarnej, w tym wóz z drabiną. Przy jego pomocy strażacy walczą z ogniem. Palą się pozostawione na dachu materiały budowlane. Łącznie płomienie objęły około 6 m kw. – Z pierwszych informacji od dowódcy wiem, że budynek jest opuszczony. Na miejscu są tylko pracownicy ochrony – mówi kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy KM PSP w Katowicach. Na razie nie ma mowy o poszkodowanych, ale akcja cały czas trwa. Na miejsce zostali wezwani kierownik robót i inwestor. Przyczyna pożaru jeszcze nie jest znana. Biurowiec należy do katowickiej firmy DL Invest, która niedawno zapowiedziała budowę kolejnych dwóch biurowców w Wełnowcu.

Biurowiec DL Invest Group to nowy, 5-kondygnacyjny obiekt, który znajduje się na skarpie przy al. Roździeńskiego, obok osiedla Kukuczki.

AKTUALIZACJA Po kilkudziesięciu minutach strażacy opanowali pożar. Ostatecznie ogniem zostało objętych około 30 m kw. dachu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*