Reklama

Powstanie nowy zjazd rowerowy do bulwarów przy Rawie

Fot. archiwum.

Ł. K.
Będzie nowe połączenie rowerowe z Bulwarami Rawy. Dzięki temu ma być łatwiej dojechać ze wschodnich dzielnic do centrum Katowice. MZUiM szuka firmy, która zrealizuje odcinek drogi rowerowej. Budowa zjazdu z ul. Bohaterów Monte Cassino już raz okazała się zbyt droga.

Za pierwszym razem nie udało się wybrać firmy, która wykona odcinek drogi rowerowej. Przetarg został unieważniony, ponieważ oferta z najniższą ceną przekraczała budżet MZUiM o ponad 60 tys. zł.  Teraz przetarg na budowę zjazdu z ulicy Bohaterów Monte Cassino został ogłoszony po raz kolejny. MZUiM liczy na to, że z początkiem roku wykonanie zjazdu może spotka się z większym zainteresowaniem wśród firm.

Droga rowerowa przy ul. Bohaterów Monte Cassino będzie zakończona zjazdem na Bulwary Rawy.

Zjazd to kontynuacja trasy, która biegnie tą ulicą. Połączy istniejącą w Dąbrówce Małej infrastrukturę. Droga ma przede wszystkim ułatwić poruszanie się zwłaszcza z i do centrum miasta.

Dzięki pochyłemu zakrętowi rowerzyści będą mogli dostać się na Bulwary Rawy i stamtąd pojadą dalej w kierunku śródmieścia. Do tej pory taka możliwość była, ale tylko po schodach. Zjazd zostanie zlokalizowany po wschodniej stronie ul. Bohaterów Monte Cassino. Odcinek będzie miał ok. 100 m długości. Koszt budowy oszacowano na 269 tys. zł. Zbieranie ofert w przetargu potrwa jeszcze kilka dni, do 26 stycznia. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony, będzie miał ok. 30 dni na realizację od momentu podpisania umowy.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*