Reklama

Powstał pierwszy kontrapas w Katowicach. Rowerzyści mogą jeździć pod prąd

Pierwszy kontrapas w Katowicach, ul. Słowackiego

Ł. K.
Kolejne zmiany w strefie tempo 30. Niedawno przy wjazdach do strefy pojawiły się progi zwalniające. Teraz na ul. Słowackiego został wyznaczony pierwszy w mieście kontrapas do jazdy rowerem.

Kontrapas został wyznaczony na odcinku Słowackiego od ul. Chopina do Opolskiej. – Wszystko jest gotowe i można tamtędy jeździć. Taką informację przekazaliśmy do urzędu miejskiego i czekamy na odpowiedź – mówi Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji MZUiM. Na razie odcinek, którym rowerzyści pojadą pod prąd, jest krótki, ale ma się to zmienić. Kontrapas na ul. Słowackiego będzie kontynuowany do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Do tego będzie potrzebna jego przebudowa, ale na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Nie zmienia to faktu, że kierowcy już teraz muszą zwracać uwagę na jeżdżących w przeciwnym kierunku rowerzystów. Z kolei rowerzyści powinni pamiętać, że kontrapas służy wyłącznie do poruszania się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy samochodów.

Wyznaczenie dodatkowego pasa dla rowerów odbyło się kosztem zmian w sposobie parkowania. Teraz zamiast prostopadle, po wschodniej stronie Słowackiego trzeba parkować równolegle.


Tagi:

Komentarze

  1. Aldik 30 sierpnia, 2016 at 1:34 pm - Reply

    Te progi zwalniające to jakaś patologia !

Dodaj komentarz

*
*