Reklama

Policja zabrała właścicielowi trzy psy. Trzymał je w w brudnych od fekaliów betonowych boksach i nie dawał jedzenia [WIDEO]

Redakcja
Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi 3 psy, które trzymane były w brudnych od fekaliów betonowych boksach. Zwierzęta nie mogły wyjść na spacer i nie miały dostępu do czystej wody i jedzenia. Za znęcanie się nad zwierzęciem sprawcy grozi kara do 3 lat więzienia.

Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. Na terenie firmy transportowej, w betonowych boksach pełnych zwierzęcych odchodów, 39-letni mężczyzna trzymał swoje 3 psy. Jak ustalili policjanci, boksy nie były sprzątane od ponad 3 miesięcy, a znajdujące się w nich owczarki niemieckie nie miały możliwości wyjścia na spacer. Psy nie miały również dostępu do czystej wody i jedzenia. Piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć dlaczego traktował w ten sposób swoje psy. Został przesłuchany, a psy, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane zostały pod opiekę schroniska dla zwierząt. Były wychudzone, a ich sierść silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. Już w schronisku zostały nakarmione, wykapane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Policyjne czynności w tej sprawie trwają.


Tagi:

Komentarze

  1. MM 5 marca, 2023 at 3:17 pm - Reply

    Ja bym tego gnojka zamknęła w takim boksie i niech by tam siedział w takich samych warunkach jak te psy.

Dodaj komentarz

*
*