Reklama

Pokemon GO w Katowicach. Centra handlowe łapią klientów, którzy łapią pokemony

Ł. K.
Kto jako pierwszy złapie Pikachu, a kto zdobędzie najwięcej punktów doświadczenia? W sobotę będzie można się o tym przekonać w Galerii Katowickiej podczas pierwszego turnieju Pokemon GO w Katowicach. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Jakby tego było mało, Centrum Handlowe 3 Stawy też organizuje podobne wydarzenie. Tu wprawdzie turnieju nie będzie, ale za to stanie przywoływacz pokemonów.

W sobotni poranek w centrum Katowic będzie można spotkać grupki dziwnie zachowujących się ludzi. Trenerzy pokemonów będą przemierzali ulice z oczami wlepionymi w ekrany swoich telefonów. Jak na razie zgłosiło się około 300 osób, ale cały czas przybywa chętnych. Turniej ma być największym wydarzeniem tego typu w Polsce. – Wcześniej odbył się podobny w Warszawie, ale to będzie dużo większe wydarzenie – mówi Tomasz Gardian, koordynator katowickiego turnieju. Uczestnicy wyruszą w miasto w trzech grupach po kilkadziesiąt osób (o 10.00, 10.20 i 10.40). Oprócz zgromadzenia jak największej liczy punktów, uczestnicy będą musieli odwiedzić kilka punktów weryfikacyjnych (zlokalizowanych m. in. w lokalach gastronomicznych). Po trzech godzinach zdobyte punkty będą zliczane i wyłoniony zostanie zwycięzca.

Najlepszy trener (czyli gracz) wygra 1000 zł (2 miejsce – 500 zł, 3 miejsce – 300 zł). Poza tym do zdobycia będą bony na zakupy w Galerii Katowickiej o wartości 100 zł i kupony na burgery w Zdrowej Krowie. Zawody zakończy wręczenie nagród w klubie Królestwo. Aby wziąć udział w turnieju trzeba się zarejestrować. Termin mija dzisiaj (czwartek) o północy. Formularz znajduje się TUTAJ.
Podobne wydarzenie zaplanowało na ten weekend (w sobotę i niedzielę) Centrum Handlowe 3 Stawy. Nie będzie to turniej, ale wspólna gra. W specjalnych punktach, tzw. PokeStopach, między 14 a 18 zostanie uruchomiony przyciągać pokemonów. Następnie każdy kto pochwali się swoją kolekcją na Facebooku, będzie mógł wygrać np. pendrive’y lub powerbank’i. Konkurs pojawi się na profilu Facebook centrum handlowego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*