Reklama

Pokażą paniom jak się bronić

Tak było podczas kursu samoobrony w grudniu 2016.

Szymon Kosek
Dzień Kobiet już za kilka dni. Z tej okazji Komenda Miejska Policji w Katowicach zaprasza na specjalny, bezpłatny kurs samoobrony tylko dla pań. Odbędzie się on w sobotę 11 marca.

– Zajęcia rozpoczną się od prelekcji na temat przestępstw, których ofiarami najczęściej padają kobiety. Będziemy mówić m.in. o przemocy domowej, gwałtach i stalkingu – mówi st. asp. Adrianna Mazur z wydziału prewencji katowickiej policji. Panie dowiedzą się też jak do samoobrony używać miotaczy gazu, parasolek czy alarmów osobistych. Potem, w trakcie ćwiczeń fizycznych, kursantki będą uczyć się m. in. obrony z pozycji leżącej, poznają też kilka chwytów pozwalających obezwładnić napastnika. Na końcu zapoznają się z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadzą policyjni instruktorzy i instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kurs odbędzie się w Centrum Sportowym Kamienna w Katowicach przy ul. Kamiennej 4 w sobotę 11 marca. Początek o godz. 9, koniec o 14. Na zajęcia trzeba zabrać strój sportowy. Można przyjść z dziećmi – przygotowano dla nich gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Zapisy na kurs przyjmuje Centrum Sportowe Kamienna pod nr tel. 606 752 009. W kursie może wziąć udział 70 pań. Zostało jeszcze około 40 miejsc.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*