Reklama

Po naszym tekście miasto zabezpieczyło fragment ul. Dworcowej przed samochodami

Grzegorz Żądło
Kilkanaście dni temu napisaliśmy o niszczeniu ul. Dworcowej przez kierowców samochodów. W reakcji na nasz tekst Miejski Zarząd Ulic i Mostów postawił kilka słupków, które mają zabezpieczyć fragment ulicy przed rozjeżdżaniem.

Przebudowa ul. Dworcowej kosztowała około 17 mln zł. Dodatkowo miasto, na mocy ugody, musiało zapłacić wykonawcy – firmie Silesia Invest w Gliwic – 295,8 tys. zł za to, że prace się przedłużyły. Łącznie więc inwestycja pochłonęła około 17,3 mln zł. Zastosowano drogie materiały, które nie tylko miały dobrze wyglądać, ale też być wytrzymałe. Jednak praktycznie żaden materiał nie wytrzyma codziennego nacisku przez ważące nierzadko 1,5-2 tony samochody. Jako pierwsze przestały wytrzymywać oprawy świetlne, które zostały zamontowane przy stalowej konstrukcji okalającej stację trafo. To ta część Dworcowej, na której znajduje się parking. Praktycznie codziennie na oprawach stały samochody, których kierowcy parkowali poza wyznaczonymi miejscami. Przy okazji najeżdżali na zieleń. Przez dwa lata nikt nie reagował.

Sytuacja zmieniła się dopiero po naszym tekście. Ten ukazał się 6 września, a 15 września MZUiM zamontował przy stacji trafo kilka stalowych słupków. Wprawdzie nie jest to estetyczne upiększenie ulicy, ale przynajmniej zieleń i oprawy świetlne w posadzce będą teraz w miarę bezpieczne. Słupki nie rozwiązały jednak problemy nielegalnego parkowania na zakręcie drogi okalającej parking. To już jednak zadanie dla policji i straży miejskiej.


Tagi:

Komentarze

 1. BylyMieszkaniec 20 września, 2023 at 2:37 pm - Reply

  Rozumiem, że ten z SZ3480N jest nie do namierzenia ani dla straży spacerowej ani dla śpiących w radiowozach policjantów?
  Ten z WH6267A podobnie, napis hotelediament.pl z pewnością nic stróżom prawa nie mówi.

 2. Michal Xyz 18 września, 2023 at 11:29 pm - Reply

  I tak dobrze, że żółtych barierek nie zainstalowali

  • Katowiczanin 19 września, 2023 at 4:30 am Reply

   I tak dobrze, że nie zrobili tam parkingu tylko dla gości hotelowych, choć pewnie byli blisko takiego rozwiązania… A w Łodzi powstaje 5 parkingów podziemnych w centrum miasta – dziwne? Nie! Normalne!!!

   • klm 19 września, 2023 at 8:00 am Reply

    A nie można wysłać straży miejskiej? Jeden strażnik zarobi tam na siebie w dwa dni, a potem czysty zysk.

    • pkl 20 września, 2023 at 6:59 pm Reply

     Istota rzeczy pole na budowaniu parkingów a nie na wysyłaniu strażników, czujesz różnicę? Da się w innych miastach tylko trzeba mieć jaja.

    • Paweł 20 września, 2023 at 9:12 am Reply

     Ostatnio 3 strażników miejksich wypisywało dla 5 samochodów mandat ponad 3h (przynajmniej tyle stali na sygnale). Jak oni tyle wypisują dla 5 smochodów to boję się ile zajmie zakładanie blok lub odchlowanie bo blokują ruch.

Dodaj komentarz

*
*