Reklama

Pawilon na Rynku otwarty. Zostanie tu aż do szczytu klimatycznego [GALERIA]

Ł. K.
Dzisiaj otwarty został pawilon na Rynku. Nowe miejsce pod nazwą Dobry Klimat ma uczyć ekologii. Wydarzenia będą przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Wstęp na warsztaty, koncerty, wykłady i pokazy filmowe będzie bezpłatny.

Dobry Klimat to pawilon, którym miasto chce zainteresować mieszkańców ekologią i promować zbliżający się szczyt klimatyczny. – Chcemy, żeby stał do COP i przez cały czas organizacji szczytu. Czyli mniej więcej do 14 grudnia od dzisiaj ten namiot będzie dostępny dla naszych mieszkańców z pełną gamą różnych zajęć, które będą tu prowadzone – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Będą się tu odbywały m.in. warsztaty proekologiczne. Mają one na celu pokazanie w jaki sposób każdy może przyczynić się do ochrony środowiska.

Chcemy pokazać, że można zacząć od banalnych spraw. Jak segregowanie śmieci, wykorzystywanie tej samej słomki do picia, zabieranie ze sobą z domu kubka i nieużywanie kubków plastikowych. Będziemy zachęcać do tego, żeby spróbować diety wegetariańskiej, żeby wybierać te produkty, które nie są testowane na zwierzętach. Żeby być świadomym – mówi Matylda Sałajewska, jedna z projektantek pawilonu. Pawilon został stworzony z naturalnych materiałów. Do jego budowy zostały użyte m.in. straw bale, czyli skompresowana kostka słomy w systemowej konstrukcji drewnianej. Budowa Dobrego Klimatu wraz z obsługą kosztowała ok. pół miliona złotych. Więcej o wydarzeniach zaplanowanych na najbliższe dni w nowym pawilonie pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*