Reklama

Osiedle Paderewskiego ma Miejski Dom Kultury. Jest już program pierwszych zajęć

Redakcja
Powstała nowa filia Miejskiego Domu Kultury. Za dwa tygodnie ruszają zajęcia na os. Paderewskiego. W należącym do miasta budynku zacznie działać jednostka podlegająca MDK „Bogucice-Zawodzie”.

Na razie Miejski Dom Kultury na os. Paderewskiego został otwarty symbolicznie. Jeszcze nie wszystko jest gotowe, ale budynek przy ul. Granicznej 27 został zaadaptowany na potrzeby MDK. Prace zostały wykonane przy okazji przebudowy budynku dla Centrum Usług Wspólnych. Wcześniej była tam szkoła. Na osiedlu nie będzie działała osobna jednostka, tylko filia MDK „Bogucice-Zawodzie”. – Kończymy kompletowanie zespołu, który już w kwietniu rozpocznie realizację pierwszych zajęć – mówi Katarzyna Paradecka, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”.
Początkowo nowi pracownicy będą tworzyć grupy zainteresowań i sprawdzać potrzeby mieszkańców osiedla, żeby zapewnić im odpowiednią ofertę. Dlatego pierwszej kolejności ma zostać zorganizowany spacer badawczy.

Łączna powierzchnia przeznaczona pod działalność kulturalną to ok. 220 m kw. Obiekt posiada osobne wejście od strony ul. Krasińskiego. Od tej ulicy znajduje się również wjazd na posesję filii i kilka miejsc parkingowych. Budynek jest dwukondygnacyjny, posiada pomieszczenia techniczne, sanitarne, toalety oraz oczywiście salki konferencyjne o łącznej powierzchni blisko 90 m kw. Koszt zrealizowanych prac wyniósł nieco ponad 2,7 mln zł.

Jest już program na kwiecień, w którym zaplanowano zajęcia zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Część z nich będzie bezpłatna, ale na wszystkie obowiązują zapisy. Szczegóły w sekretariacie MDK od 28 marca pod numerem telefonu 32/203-05-17. Informacje o harmonogramie zajęć oraz zapisach będą dostępne TUTAJ. Poniżej krótki opis pierwszych wydarzeń w nowej filii MDK w kwietniu.

9 i 16 kwietnia, godz. 16.00

Warsztaty artystyczne „Osiedlowa maszyna”, czyli warsztaty szycia, które obejmują naukę: szycia ręcznego, szycia na maszynie, tworzenie prostych wykrojów czy dobór materiałów i akcesoriów krawieckich.

11 i 25 kwietnia, godz. 17.00

Warsztaty edukacyjne Wczesna Nauka Czytania – zajęcia opierające się na poznaniu tajników nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną. Nauka czytania w formie zabawy jest przeplatana ćwiczeniami ogólnorozwojowymi oraz logopedycznymi.

11 i 25 kwietnia, godz. 17.00

Warsztaty IRIS FOLDING wg sztuki wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył kształt, który przypomina przesłonę w aparacie fotograficznym.

13 i 21 kwietnia, godz. 10.00

Sensoplastyka, czyli polisensoryczna, multikolorowa i wielozapachowa przestrzeń możliwości! Sensoplastyka to marka zajęć rozwojowych dla osób w wieku od 0 do 100 lat.

15 i 29 kwietnia, godz. 17.00

Warsztaty teatralno – lalkarskie – w tym tworzenie kukiełek i pacynek w formie ekowarsztatów, czyli kreatywny recycling) – dla dzieci 7 – 9 lat (termin) i 10 – 12 lat (II termin).

17 kwietnia, godz. 12.00

Sesja RPG dla seniora – poznaj zabawę dla każdego! RPG, czyli role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci.

19 kwietnia, godz. 17.30

Warsztaty ceramiczne młodzieży i dorosłych – praca z gliną to wyjątkowo relaksujące i ekscytujące zajęcie, które umożliwia poznanie tajników tworzenia wybranych form ceramicznych w towarzystwie kameralnej grupy.

25 kwietnia, godz. 18.00

Gry bez prądu – jak zacząć spędzać czas z dala od klawiatury – warsztaty dla całej rodziny.

29 kwietnia, godz. 10.00

Warsztaty filmowe dla szkół.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*