Reklama

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu. Miasto starało się o kontrolę prędkości, ale nic z tego nie wyszło

Redakcja
Katowicki urząd miasta chce, żeby odcinkowym pomiarem prędkości został objęty tunel. Miasto już dawno złożyło wniosek w tej sprawie, ale bez skutku.

W ostatnich tygodniach w tunelu w Katowicach doszło do dwóch kolizji, które spowodowały bardzo duże utrudnienia w ruchu. Najgorzej  było 4 stycznia, gdy po zderzeniu trzech pojazdów uszkodzona została ściana. MZUiM nadal nie wymienił okładziny, więc na jezdni w kierunku Sosnowca obowiązuje od tamtej pory ograniczenie do 50 km/h. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej naczelnik wydziału transportu Bogusław Lowak stwierdził, że taka organizacja ruchu jest tymczasowa i prędkość 70 km/h zostanie przywrócona po wymianie uszkodzonego elementu.
Przy okazji przypomniał, że miasto już dawno temu wnioskowało do władz centralnych o utworzenie w tunelu odcinkowego pomiaru prędkości. Początkowo był pomysł, żeby urządzenia odcinkowego pomiaru rejestrowały odcinek DTŚ-ki, począwszy od granicy z Chorzowem aż do wylotu z tunelu. Jednak ostatecznie zdecydowano się na krótki, jeszcze nieuruchomiony pomiar od tzw. Mazaka do rejonu kładki dla pieszych pomiędzy Załężem a os. Tysiąclecia. Jednak temat pomiaru prędkości w tunelu nie jest zamknięty. – W tym zakresie prowadzone są bardzo intensywne działania i miastu zależy, żeby taki pomiar odcinkowy wprowadzić w obszarze tunelu – mówi Lowak i jednocześnie przyznaje, że wniosek w tej sprawie został złożony już 2 lata temu. Pismo w tej sprawie poparł Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Jak informuje naczelnik wydziału transportu, o odcinkowym pomiarze prędkości w tunelu rozmowy toczą się na poziomie ministerstwa. Jednak wygląda na to, że od dłuższego czasu tam utknęły.


Tagi:

Komentarze

  1. Jerzy 8 lutego, 2024 at 3:08 pm - Reply

    Może Minister Borys Budka coś pomoże, bo kto jak kto, on powinien znać z autopsji jakie problemy z utrzymaniem przepisowej max prędkości ma wielu kierowców przejeżdżających przez tunel. W końcu dość często przez ten tunel przejeżdża. Po każdej kraksie w tunelu stoi całe miasto. Ten pomiar powinien tam działać już od wielu lat.

Dodaj komentarz

*
*