Reklama

Tunel w Katowicach został zamknięty, ale jeszcze nie zostanie naprawiony

Ł. K.
Brak przejazdu tunelem w Katowicach. Kierowcy jadący w kierunku Sosnowca powinni jeszcze przez jakiś czas go omijać. Po ponownym otwarciu będzie obowiązywać nowe ograniczenie prędkości.

Tunel w kierunku Sosnowca został uszkodzony po czwartkowej kolizji. Podczas zderzenia trzech pojazdów samochód ciężarowy uderzył w ścianę tunelu. Przez około 5 godzin występowały bardzo duże utrudnienia w ruchu. „Tunel został otwarty dla ruchu, jednak należy zachować ostrożność ze względu na obowiązujące ograniczenie prędkości do 50 km/h. Skrajny prawy pas w tunelu pozostaje nadal wyłączony z ruchu. Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi” – pisał Urząd Miasta na Facebooku. Dzisiaj, chwilę po godz. 9.00, podjęto decyzję o zamknięciu tunelu. Jak informuje w imieniu MZUiM Adam Skowron z Katowickiej Agencji Wydawniczej, trwa montaż znaków z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Tunel w kierunku Sosnowca może być z tego powodu zamknięty mniej więcej do południa.

Po ponownym otwarciu kierowcy będą mieli już do dyspozycji wszystkie pasy ruchu. Jednak nadal obowiązywać będzie limit prędkości, ponieważ uszkodzona ściana nie została jeszcze naprawiona. MZUiM czeka na dostawę paneli stanowiących okładzinę zewnętrzną ściany tunelu. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się ich montaż w miejsce uszkodzonych elementów. Wtedy również trzeba będzie zmienić organizację ruchu w tunelu. Do tego czasu będzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.


Tagi:

Komentarze

  1. Czytelniczka 9 stycznia, 2024 at 6:35 pm - Reply

    naprawdę nie rozumiem jak można było zamknąć tunel w godzinach porannych w centrum miasta z takiego powodu. korek ciągnął się kilometrami i trwał tyle co montaż znaków. wiele osób gdzieś nie dojechało na czas. 2h zajęło przejechanie odcinka 2 km. Takie prace wykonuje się w godzinach mniejszym natężeniu ruchu albo w nocy.

  2. HahaHihi 8 stycznia, 2024 at 1:57 pm - Reply

    Problem rozwiązany!
    Ten znak spowoduje, że już nikt nie przekroczy dozwolonej prędkości w tunelu a co za tym idzie – więcej wypadków nie będzie.
    #pokatowicku

Dodaj komentarz

*
*