Reklama

Od poniedziałku 20 kwietnia znów można wchodzić do lasu. Bez maseczki

G. Ż.
W niedzielę w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym od poniedziałku 20 kwietnia znów można wchodzić do lasu. Na dodatek, nie trzeba mieć zasłoniętej twarzy i nosa.

Po kilkunastu dniach rząd cofnął zakaz wstępu do lasu. Tym samym, wycofał się z decyzji, która od początku budziła wielkie kontrowersje. Trudno było zrozumieć akurat to obostrzenie. Lasy pozostawały właściwie jedynym miejscem, w którym można było bezpiecznie pójść na spacer bez obawy, że spotka się tłum innych ludzi. Od poniedziałku 20 kwietnia wstęp do lasu znów jest możliwy. Podobnie jak do parków, parków narodowych, ogrodów botanicznych, a także na promenady, bulwary i plaże. Co ważne, na terenie lasu nie trzeba będzie nosić maseczki lub innego zakrycia ust i nosa.

Nadal zabronione jest korzystanie z placów zabaw, również tych znajdujących się w lasach, parkach czy ogródkach jordanowskich. Nie można też korzystać ze znajdujących się na terenach leśnych miejsc małej infrastruktury leśnej, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*