Reklama

Od 1 listopada strażnicy miejscy w Katowicach zarobią więcej niż do tej pory. Trwa rekrutacja

Redakcja
15 wolnych etatów w katowickiej straży miejskiej. Po raz kolejny poszukiwani są strażnicy. Wymagania nie są wysokie. Podobnie jak wynagrodzenie, ale niebawem szykuje się podwyżka.

Straż Miejska w Katowicach po raz kolejny poszukuje chętnych do pracy. We wrześniu 2021 roku prezydent podjął decyzję o wzmocnieniu straży miejskiej. Niedługo po tym, na początku października, ogłoszono największą rekrutację w historii formacji. Mimo ciągłych naborów, bo ogłoszenie o pracy pojawia się od roku co miesiąc, w dalszym ciągu nie udało się wypełnić wszystkich wakatów. Również dlatego, że cały czas strażnicy zwalniają się z pracy. Nadal czeka 15 etatów. Dlatego w miniony poniedziałek ogłoszono kolejny nabór.

Wymagania są cały czas takie same. To obywatelstwo polskie, ukończone co najmniej 21 lat, wykształcenie minimum średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, dobra sprawność fizyczna, niekaralność sądowa i nienaganna opinia. Dodatkowo mile widziane będą: prawo jazdy kat. B, znajomość przepisów ustawy o strażach gminnych oraz ustawy o pracownikach samorządowych, doświadczenie zawodowe w pracy w organach państwowych (policja, straż pożarna, żandarmeria wojskowa, straż graniczna).

Bez zmian pozostają też w większości warunki zatrudnienia. Z tą różnicą, że wkrótce, od 1 listopada, strażnicy zarobią trochę więcej. Obecnie wynagrodzenie zasadnicze wynosi 3 050 zł brutto. Za miesiąc będzie to 3 885 zł brutto. To konsekwencja decyzji o podwyżkach dla  pracowników urzędu, jednostek i zakładów budżetowych oraz instytucji kultury, pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych. Ponadto strażnicy mogą liczyć na dodatek za wieloletnią pracę (od 5% do 20% w zależności od stażu pracy), „trzynastkę” i świadczenia socjalne.

Pierwsza umowa jest podpisywana na rok. W tym czasie aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe. Po roku pracy i zakończonym pozytywnie egzaminie ma możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony. Wtedy awansuje na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 335 zł brutto (obecnie), a od 1 listopada będzie to 4 170 złotych brutto.

Oferty pracy wraz z dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: „Nabór nr KS.110.9.2022 z dnia 26 września 2022 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski – aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, w godz. 6.00-16.00, we wszystkie dni tygodnia. Rekrutacja trwa do 10 października.

Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem telefonu 32/494-02-06. Pełną treść ogłoszenia i wszystkie niezbędne do aplikacji dokumenty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Jaga 2 sierpnia, 2023 at 1:21 am - Reply

    ludzie najlepiej z buta chodzić.Czym się przejmujecie ja kilka lat nie pracuje bo za fraki mnie wyprowadzają sędziowie i prokuratorzy a u wdowy po kasę chodzą.
    Nie ważne, w DPS-ie jest całkiem spoko.

  2. ŻoliborskaKanalia 1 października, 2022 at 3:31 pm - Reply

    Oczyma wyobraźni widzę furę zgłoszeń. Za 2868.10 zł na rękę cały dzień użerka z menelami, pijakami, chamskimi kierowcami.

Dodaj komentarz

*
*