Reklama

Kolejna rekrutacja w katowickiej straży miejskiej. Jest kilkanaście wakatów

Ł. K.
Chętni do służby w straży miejskiej w Katowicach poszukiwani. Nabór jest prowadzony stale od prawie roku. Mimo to w dalszym ciągu jest kilkanaście wakatów.

Straż miejska w Katowicach prowadzi stały nabór od zeszłego roku. Co miesiąc publikowane jest ogłoszenie o tym, że poszukiwani są kandydaci na stanowisko strażnika. Tym razem potrzeba dwunastu osób. Nowy pracownik podpisuje umowę na rok. W tym czasie pracuje jako aplikant i przechodzi szkolenie podstawowe, które ma na celu nauczyć go, jak zachować się w ekstremalnych sytuacjach oraz najważniejszych zagadnień prawa.

Wymagania są cały czas te same (obywatelstwo polskie, ukończone co najmniej 21 lat, wykształcenie minimum średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, dobra sprawność fizyczna, niekaralność sądowa i nienaganna opinia). Kandydaci, którzy przejdą rekrutację, zarobią na początek 3 050 zł brutto. To krajowa płaca minimalna. Do podstawowego wynagrodzenia doliczany jest dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) oraz dodatek 300 zł brutto za pracę w trudnych warunkach (czyli na ulicy). Strażnikom przysługuje też „13-tka”. Pierwsza umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie jest możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 335 zł brutto.

Koperty opisane imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: „Nabór nr KS.110.8.2022 z dnia 26 lipca 2022 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski – aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” trzeba dostarczyć dyżurnemu straży miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, w godz. 6.00 – 16.00, we wszystkie dni tygodnia. Rekrutacja trwa do 10 sierpnia. Ogłoszenie o naborze jest dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. fred 8 sierpnia, 2022 at 8:43 am - Reply

  wg mnie katowicka “Srasz Miejska” jest zupełnie zbyteczna i nie realizuje swoich zadań.
  Ale płaca na poziomie minimum ustawowego to już jednak przegięci

 2. Darek 7 sierpnia, 2022 at 7:06 pm - Reply

  straż służąca do łupienia z kasy kierowców na rzecz miasta !

 3. Grucha 7 sierpnia, 2022 at 2:37 pm - Reply

  Płaca minimalna wynosi aktualnie 3.010 zł a nie 3.050 zł

Dodaj komentarz

*
*