Reklama

Nowy wymiar ortopedii

Robot Ortopedyczny NAVIO™ zawitał do Kliniki Nieborowice. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Takie innowacyjne zabiegi wykonywane są w zaledwie kilku, najlepszych ośrodkach medycznych na świecie. NAVIO™ to nie tylko robot, to cały system, który pozwala na planowanie operacyjne z wykorzystaniem modelu przestrzennego stawu, jak również śródoperacyjną wizualizację osi kończyny oraz biomechaniki operowanego stawu. Na podstawie danych uzyskanych z badań obrazowych, wykonanych przed zabiegiem, robot pozwala na indywidualne dopasowanie implantów do kości podczas zabiegów implantacji endoprotez całkowitych i połowiczych stawu kolanowego.

Minimalizowane ryzyko obluzowania endoprotezy

Zastosowanie systemu inteligentnego planowania, jak również dostosowanie się do indywidualnej biomechaniki oraz specyficznych deformacji stawu wynikających z procesu chorobowego, pozwala na bardzo dokładne osadzenie elementów endoprotezy. Precyzyjne dopasowanie implantu do chorego stawu kolanowego, właściwe odtworzenie osi i zbalansowanie stawu w pełnym zakresie ruchu umożliwia szybszy powrót do zdrowia. Zminimalizowana jest możliwość obluzowania endoprotezy, a co za tym idzie konieczność wykonania operacji rewizyjnej. Są to główne korzyści jakie odnosi pacjent poddawany operacji.

Chcemy oferować naszym pacjentom wszystko co najlepsze, czyli najnowsze, sprawdzone technologie oraz najwyższy standard obsługi. Stąd wynikają nasze decyzje o wprowadzeniu systemów i technik przynoszących korzyści pacjentom – opowiada dr n. med. Henryk Noga.

W pierwszym etapie system NAVIO pomaga chirurgowi stworzyć w technice image free zindywidualizowany plan operacyjny, odtworzyć kształt i ruch kolana. Tradycyjne planowanie wymagało wykonania badań obrazowych, w tym czasami tomografii komputerowej, co narażało pacjenta na duże dawki promieniowania.

Połączenie idealne

Połączenie zaawansowanej technologii z wiedzą i doświadczeniem chirurga usprawnia przebieg operacji. Pozwala na większą dokładność i precyzję, lepszą integrację implantu z kością, co zapewnia lepsze odległe wyniki leczenia.

Należy podkreślić, że jest to robot, który wspomaga chirurga podczas operacji. Zapewnia tak wysoką dokładność i precyzję osadzenia implantu jaka nie jest możliwa z wykorzystaniem tradycyjnych technik operacyjnych. Jego zadaniem jest określenie prawidłowego położenia implantu kolana przy pomocy komputerowych systemów nawigacyjnych w odniesieniu do warunków biomechanicznych i anatomicznych panujących w całej kończynie oraz opracowanie powierzchni kości z użyciem inteligentnej robotyki. W czym niewątpliwie wspomaga nawet doświadczonych chirurgów ale ich nie zastępuje – dodaje dr n. med. Juliusz Dec.

Innowacyjne rozwiązania ortopedyczne

Klinika Nieborowice to miejsce, w którym stawia się na małoinwazyjność i innowacyjność zabiegów. – Wykonujemy operacje jednoczasowych wymian obu stawów biodrowych i kolanowych technikami oszczędzającymi tkanki pacjenta, co przynosi choremu wymierne korzyści w postaci szybszej rekonwalescencji i powrotu do aktywności. Warto również podkreślić, że nasi pacjenci po zabiegu endoprotezoplastyki są szybko pionizowani – następnego dnia chodzą w asekuracji kul, a jak tylko poczują się pewnie, po 1-2 dniach odrzucają kule – dodaje lek. med. Mariusz Smolik.

Medycyna to stały postęp, który nie może obejść się bez innowacyjnych rozwiązań coraz częściej pojawiających się na rynku usług medycznych. Skupiają się one wokół systemów wykorzystujących telemedycynę, nawigację komputerową oraz robotykę. Te nowoczesne techniki pozwalają przede wszystkim zwiększyć precyzję zabiegu, przyspieszyć proces leczenia, zmniejszyć inwazyjność zabiegu, a zatem zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta oraz skrócić czas leczenia.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*