Reklama

Nowy wiadukt nad A1 prawie gotowy, ale utrudnienia jeszcze potrwają

Łukasz Kądziołka
Nad autostradą A1 powstaje nowy wiadukt. To ważny element kolejowej inwestycji. Jeszcze przez jakiś czas kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

W tym tygodniu rozpoczęły się prace nad autostradą A1. Na krótkim odcinku drogi niedaleko lotniska w Pyrzowicach ruch jest utrudniony, bo trwa budowa wiaduktu. To nowy obiekt inżynieryjny, który powstaje w ramach kolejowej inwestycji. W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się prace przy nasuwaniu konstrukcji 57-metrowego wiaduktu kolejowego na wybudowane przyczółki. Za pomocą specjalnych siłowników obiekt jest nasuwany 3 metry na godzinę. Konstrukcja waży 220 ton. Po ustawieniu wiaduktu kolejowego na podporach wykonawca przystąpi do budowy torów i sieci trakcyjnej. Te prace nie będą już miały wpływu na ruch samochodów, ale na razie kierowcy muszą się jeszcze liczyć z utrudnieniami. Do 16 maja jezdnie w obu kierunkach, w stronę Katowic i Częstochowy, będą zwężone do jednego pasa ruchu.

Wiadukt nad A1 to jeden z najważniejszych obiektów, który powstaje przy budowie linii kolejowej do portu lotniczego Katowice Airport od strony Tarnowskich Gór i Zawiercia. Koszt tej inwestycji to 660 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2023 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*