Reklama

Nowy salonik biznesowy na lotnisku w Pyrzowicach

Grzegorz Żądło
Miał 68, teraz ma 425 m kw. powierzchni. Na lotnisku Katowice w Pyrzowicach został oddany do użytku rozbudowany salonik business lounge, który umożliwia czekanie na samolot w komfortowych warunkach. Oczywiście nie za darmo. Mieści się w hali odlotów w terminalu pasażerskim A, z którego podróżują pasażerowie do krajów poza strefą Schengen.

Inwestycja objęła rozbudowę parteru i adaptację nieużywanych powierzchni biurowych znajdujących się na pierwszym piętrze terminalu A. Z saloniku może korzystać jednocześnie 65 osób. Podobny obiekt od marca 2013 roku funkcjonuje w hali odlotów w terminalu pasażerskim B, z którego obsługiwanych jest ruch wylotowy do krajów strefy Schengen.

Klienci saloników Katowice Airport, w oczekiwaniu na odlot, mogą skorzystać z szerokiej oferty gorących i zimnych napojów, w tym również alkoholowych oraz słodkich i zimnych przekąsek. Dodatkowo do ich dyspozycji został oddany: bezpłatny Internet, telewizja, prasa krajowa i zagraniczna oraz urządzenia biurowe.

– W związku z tym, że osoby podróżujące na wakacje w odległe zakątki świata, chętnie korzystają z różnorakich udogodnień na lotnisku, w tym z saloników, podjęliśmy decyzję o rozbudowie saloniku business lounge w terminalu A. To także element budowy kompleksowej oferty dla ruchu biznesowego realizowanego samolotami dyspozycyjnymi. W tym obszarze także widzimy spory potencjał do zagospodarowania w najbliższych latach. – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.

Z saloniku biznesowego może skorzystać każdy. Jednorazowy wstęp kosztuje 60 zł netto. Posiadacze karty programu Star Alliance zapłacą 45 zł. Bezpłatny wstęp mają posiadacze kart Dinners Club, Priority Pass, Dragon Pass i Citybank („Korzyści i przywileje”) oraz abonenci programu Premium Card Katowice Airport.

Saloniki business lounge Katowice Airport w terminalach A i B czynne są siedem dni w tygodniu w godzinach od 4.00 do 22.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*