Reklama

Nowy prezes Parku Śląskiego wybrany. To działacz Platformy Obywatelskiej

Grzegorz Żądło
Bez konkursu, ale za to z partyjnej nominacji. Andrzej Wyrobiec został nowym prezesem Parku Śląskiego. Taką decyzję podjęła dzisiaj rada nadzorcza parku. Choć tak naprawdę, za tym ruchem stoi partyjne zaplecze marszałka Wojciecha Saługi.

Andrzej Wyrobiec ma 51 lat. Przez większą część swojej kariery zawodowej związany był z Krakowem. Tam skończył studia – historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz podyplomowo finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym. Pracował m.in. w krakowskich instytucjach kultury. Był dyrektorem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz dyrektorem programowym Studenckiego Centrum Kultury „Pod Jaszczurami”.

Prowadził też własną działalność gospodarczą, która zajmowała się m.in. doradztwem public relations oraz produkcją widowisk plenerowych, koncertów i dużych imprez masowych.

W latach 2002-2006 zasiadał w radzie nadzorczej Radia Kraków S.A., a w okresie 2007-2009 był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. W latach 2005-2014 był radcą Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Andrzej Wyrobiec ma bogatą przeszłość polityczną. Działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, Unii Wolności i Platformie Obywatelskiej. Był skarbnikiem i sekretarzem generalnym PO. Ostatnio pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako podsekretarz stanu.

Wyrobiec, podobnie jak marszałek Wojciech Saługa, pochodzi z Jaworzna.

Zdjęcie: www.parkslaski.pl


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*