Reklama

Nowe stacje rowerowe w Katowicach zostały uruchomione

Redakcja

Nowe stacje rowerowe w Katowicach uruchomione. Mieszkańcy musieli długo czekać, ale teraz mogą w końcu wypożyczać rowery w czterech nowych lokalizacjach. Na dodatkowy stojak na Rynku jeszcze poczekają. 

W systemie rowerów miejskich w Katowicach przybyły 4 nowe stacje rowerowe. Pieniądze na nowe punkty wyłożył PKN Orlen. Już około dwa miesiące temu stanęły one przy stacjach paliw koncernu w czterech lokalizacjach. W końcu zwracać i wypożyczać rowery można przy ul. Piotrowickiej, Bocheńskiego, Murckowskiej i Roździeńskiego. Razem z nowymi stacjami pojawiło się 40 nowych rowerów. Możliwe, że w system nadal będzie się rozrastał. – Dążymy do dalszego rozszerzania współpracy z partnerami komercyjnymi – galeriami handlowymi, biurowcami, deweloperami. Dzięki stacjom rowerowym zyskują oni nowych klientów, a klienci zyskują wygodny i przyjemny dojazd  – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska. Wypożyczanie na stacjach sponsorowanych przez Orlen odbywa się tak jak na każdej innej, ale można zarejestrować się na nowej stronie. Użytkownicy wypożyczający z takiego konta dostaną specjalne oferty i promocje na stacjach paliw. Mogą też zdobywać punty programu Vitay. Każdy, kto założy konto na roweryorlen.pl, będzie mógł też wypożyczać rowery we wszystkich innych lokalizacjach. Tak jak pozostali użytkownicy City by Bike.

Obecnie rowerzyści mają w Katowicach do dyspozycji 54 stacje i 452 rowery. Jednak nadal trzeba czekać na uruchomienie dodatkowego stojaka na najbardziej obleganej stacji. Chodzi o pl. Kwiatowy na katowickim Rynku. Zamontowanie stojaka zostało zapowiedziane już w maju. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Nadal bardzo często trudno oddać w tym miejscu rower, bo słupków jest za mało. – Jeżeli chodzi o stację Rynek, to zostanie ona powiększona o nowe słupki dokujące w najbliższym czasie – poinformował nas Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*