Reklama

Nikt nie widział, że coś dzieje się przy wiacie tramwajowej, bo zepsuł się monitoring

G. Ż.
Nieznani sprawcy włamali się do gablot pod wiatą przystankową przy Rynku. Zamalowali reklamy i zostawili napis VANDALS. Mimo, że teren objęty jest miejskim monitoringiem, kamery niczego nie zarejestrowały. Wszystko dlatego, że ta, która obejmuje swoim zasięgiem początek ul. Warszawskiej, akurat była zepsuta.

Wczoraj napisaliśmy, że wiata tramwajowa przy Rynku została zdewastowana. Z początku wyglądało na to, że gabloty reklamowe zostały pomalowane graffiti. Okazuje się jednak, że ktoś włamał się do nich i w środku umieścił napis VANDALS. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w weekend. Wiatą zajmuje się Miejski Zarząd Ulic i Mostów, ale gabloty wynajmuje prywatnej firmie. To ona usunęła dziś napis. – Do szkody nie doszło. W środku były gazety, to na nich był napis. Ich usunięciem zajął się użytkownik gablot, czyli firma Business Consulting – mówi Andrzej Słowik, kierownik działu gospodarki komunalnej w MZUiM.

Zapytaliśmy w urzędzie miasta czy miejski monitoring zarejestrował jak ktoś „majstruje” przy wiacie. Pracownicy wydziału zarządzania kryzysowego sprawdzili zapis z kamer. To miejsce obejmują swoim zasięgiem dwie kamery. Jedna obrotowa i druga, która stale pokazuje obraz z początku ul. Warszawskiej. – Kamera obrotowa jest zaprogramowana w ten sposób, że przesuwa się w stałym rytmie i reaguje tylko wtedy, kiedy „zauważy” coś niepokojącego. Tu takiej sytuacji nie było. Z kolei kamera, która monitoruje to miejsce na stałe, od piątku do niedzieli była zepsuta – mówi Mirosław Cygan, naczelnik wydziału kryzysowego UM Katowice.

PRZECZYTAJ: Jak działa miejski monitoring w Katowicach?

Dlaczego włamanie do gablot nie było niczym niepokojącym dla kamery obrotowej? Ta wychwytuje sytuacje, które zostały wcześniej zaprogramowane w systemie, takie jak człowiek leżący dłuższą chwilę na ulicy, zbiegowisko, rzucanie różnymi przedmiotami czy wjazd samochodu pod zakaz.


Tagi:

Komentarze

  1. Maz 29 stycznia, 2020 at 1:28 pm - Reply

    Czy miasto jest tak bezsilne ze nie moze poradzic sobie z huliganami?

Dodaj komentarz

*
*