Reklama

Nawet 100 minut opóźnienia pociągów Kolei Śląskich. Powodem jest awaria sieci trakcyjnej

Redakcja
Utrudnienia na kolei. Po awarii sieci trakcyjnej trzeba było wstrzymać ruch pociągów. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi opóźnieniami.

Kilkudziesięciominutowe opóźnienia pociągów w Katowicach. Jak informuje Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, o godz. 12:25 na szlaku Dąbrowa Górnicza – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. W związku z awarią konieczne było wstrzymanie ruch pociągów. Na miejsce skierowano pociąg sieciowy w celu naprawienia usterki. Pasażerowie zatrzymanego na szlaku pociągu relacji Gliwice – Częstochowa zostali zabrani zastępczą komunikacją autobusową.

Pozostałe pociągi skierowano na trasę okrężną przez Sosnowiec Południowy z pominięciem stacji Sosnowiec Główny. Na pominiętym odcinku wprowadzono zastępczą komunikację autobusową oraz honorowanie biletów Kolei Śląskich w ZTM na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Katowice.

Przyczyny zdarzenia ma ustalić komisja kolejowa.

Aktualizacja, godz. 16:45

Od godz. 15:45 pociągi kursują jednym torem na szlaku Będzin – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Służby techniczne PLK SA naprawiły nad jednym torem uszkodzoną sieć trakcyjną w Dąbrowie Górniczej. Na miejscu cały czas pracują służby techniczne. Do naprawy jest jeszcze sieć nad drugim torem. Przewidywane zakończenie prac do wtorkowego wieczora.
Jak informują Koleje Śląskie, honorowanie biletów Kolei Śląskich na liniach obsługiwanych przez ZTM na trasie Katowice – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Katowice potrwa do godziny 18:00. Wprowadzono również honorowanie biletów KŚ w pociągach IC na odc. Częstochowa – Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*