Reklama

Na ul. Sokolskiej dochodziło do potrąceń. Teraz ma być bezpieczniej

Ł. K.
Są pierwsze zmiany na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum Katowic. Zgodnie z planami, przejście dla pieszych na ul. Sokolskiej jest teraz inaczej oznakowane. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych.

O niebezpiecznym skrzyżowaniu w samym centrum Katowic było głośno już kilka razy. Przy skrzyżowaniu ulic Sokolskiej i Opolskiej często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w tym roku, 31 stycznia. 26-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Na szczęście wtedy nic poważnego się nie stało. Jednak po tym wypadku sprawdziliśmy ile podobnych sytuacji miało tu miejsce.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pieszy potrącony na pasach na ul. Sokolskiej

Okazuje się, że w 2016 i 2017 w obrębie skrzyżowania doszło do 4 wypadków z udziałem pieszych, w których 4 osoby zostały ranne. Natomiast tylko w styczniu tego roku był już jeden wypadek i kolizja. O zmianach w organizacji ruchu w rejonie przejścia dla pieszych pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Pojawiło się wtedy sporo komentarzy, w których piesi zrzucali winę za stwarzanie niebezpieczeństwa na kierowców i na odwrót. Teraz miasto podjęło pierwsze kroki w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Na krzyżowaniu Sokolska-Opolska, pojawiły się nowe odblaskowe znaki informujące o przejściu dla pieszych. Poza tym są dwie nowe “wyspy”, również oznakowane. Przez co cała jezdnia nieco się zwęziła, więc kierowcy najprawdopodobniej będą zmuszeni zdjąć tu nogę z gazu. Dzięki temu rozwiązaniu piesi nie muszą już przechodzić przez trzy pasy na raz, ale mogą zatrzymać się w połowie drogi. Podsumowując, jedni i drudzy mają tu więcej czasu na reakcję. Po zachodniej stronie ul. Sokolskiej ubyło też kilka miejsc parkingowych. Do tej pory zaparkowane samochody zasłaniały wejście na pasy i ograniczały widoczność nadjeżdżającym od strony ul. Chorzowskiej kierowcom.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*