Reklama

Na ul. 3 Maja powstała kolejna pączkarnia

S. K.
NOWE MIEJSCE 40 rodzajów nadzienia, w tym czekoladowe, kokosowe, budyniowe i owocowe. Wypiekane zgodnie z recepturą z lat 80. Na ulicy 3 Maja powstała Stara Pączkarnia.

Pączki wypiekamy na bieżąco, klienci widzą, że wszystko jest świeże – mówi Tomasz Korga, właściciel Starej Pączkarni w Katowicach. To już drugi jego lokal. Wcześniej pomysł sprawdził się w Gliwicach i innych polskich miastach, bo Stara Pączkarnia to sieć. Można ją znaleźć w Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Pączkarnie wszędzie wyglądają podobnie: przez okno w witrynie widać cały proces powstawania pączków. Zakupy też robi się przez okienko.

Sieć istnieje od 1989 roku. Z lat 80 pochodzi też przepis na pączki. Zgodnie z nim nadziewane są owocami, a nie marmoladą czy dżemem. – W tym drugim przypadku nadzienie bardzo często wsiąka w ciasto i zostaje po nim sam kolor  – tłumaczy Korga. – Poza tym, zgodnie z tradycyjną recepturą, pączki nadziewane są przed, a nie po pieczeniu.

Stara Pączkarnia działa przy ul. 3 Maja 15. Za pączka zapłacimy tam 2,5 zł. 3,5 zł będzie kosztował donut, którego nie ma jeszcze w ofercie. Właściciel zapowiada też nowość – pączkoburgera, który pojawi się w przyszłym roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*