Reklama

Na Śląsk jedzie Główny Inspektor Sanitarny. Powodem duży wzrost zakażeń koronawirusem w kopalniach

G. Ż.
Jak poinformował dziś rano rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andruszkiewicz, na Śląsku jest już ponad 400 zakażonych koronawirusem górników. Dlatego do Katowic jedzie Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Niestety mamy też do czynienia z zakażeniami w rodzinach górniczych. Stąd dziś pilna telekonferencja ministra zdrowia z Głównym Inspektorem Sanitarnym w kwestii sytuacji na Śląsku, w kwestii sytuacji w kopalniach. Dziś mamy kolejną kopalnię Bobrek, w której jest dość duża liczba zachorowań. Po rozmowie z ministrem zdrowia, główny inspektor sanitarny udaje się na Śląsk celem koordynowania działania stacji sanitarno-epidemiologicznych w woj. śląskim i lepszej koordynacji działania służb, wysyłania na kwarantannę, wysyłania do izolatoriów i bieżącego monitorowania tych przypadków i podejmowania na bieżąco decyzji w konsultacji z Kompanią Węglową (PGG – przyp. red.), która nadzoruje te kopalnie, w których są zakażenia. Chcemy jak najszybciej powstrzymać te ogniska kopalniane, ponieważ stanowią one coraz większy problem. I to jest teraz większy problem niż domy pomocy społecznej – powiedział Wojciech Andruszkiewicz.

W środę rano tylko w kopalniach PGG było około 350 zakażonych koronawirusem górników. W KWK Murcki Staszic – 105, w kopalni ROW Ruch Jankowice – około 200, a w KWK Sośnica – 53.

Przypadki zakażenia są też w KWK Pniówek, KWK Marcel i KWK Bobrek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*