Reklama

Na razie są schody, a będzie plac. Obok KTW chodnik został zamknięty

Łukasz Kądziołka
Plac z drewnianym podium powstanie w centrum Katowic. To jeden z elementów kompleksu biurowców KTW, który nadal jest w budowie. Teraz odsłonięto część terenu wokół nowego biurowca.

Niebawem zacznie powstawać w Katowicach nowy plac. To inwestycja planowana przez spółkę budującą biurowce KTW. Prace nad drugim, wyższym biurowcem powoli dobiegają końca. Jednak zostało jeszcze co najmniej kilka miesięcy do zakończenia inwestycji. Aktualnie prowadzone są prace związane z uruchomieniem w mierzącym 133 metry budynku instalacji. Odbiory sanepidu i straży pożarnej zaplanowano pod koniec roku.
Wtedy ruszą prace wykończeniowe przestrzeni, które już zostały wynajęte. Wiadomo, że prawie 25% powierzchni biurowej zajmie PwC Service Delivery Center. Swoją siedzibę będzie tam także miało nowe Centrum Serwisowo-Badawcze LKQ Europe. Łącznie kompleks dwóch wież .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw.
Jednak mieszkańców może interesować bardziej to, co powstanie przy dwóch wieżach. Na rogu ul. Olimpijskiej i al. Roździeńskiego planowanych jest kilka ważnych dla inwestora elementów. Ten temat wiosną ubiegłego roku wzbudził duże kontrowersje, bo miasto postanowiło wydzierżawić grunt na okres 30 lat w trybie bezprzetargowym.

Teren ten jest potrzebny TDJ Estate do budowy układu drogowego obsługującego biurowce oraz do lokalizacji tzw. infrastruktury brudnej (czyli np. miejsce składowania i odbioru śmieci). Jednocześnie inwestor chce to wszystko „przykryć” dużym drewnianym siedziskiem, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy. Jak opisywał przedstawiciel spółki, ma to być podium jak w Nowym Jorku. Do tego pojawi sie zieleń i mała architektura.

Na razie na tym terenie znajduje się zaplecze placu budowy, choć w ostatnich dniach zniknęła część ogrodzenia i pojawiła się siatka, przez którą widać, co dzieje się wokół KTW. Odsłonięto częściowo schody prowadzące do wyższego biurowca. Zajęto za to chodnik znajdujący się na wysokości budynku. Wszystko wskazuje więc na to, że niebawem mogą zacząć się prace nad placem z podium. Jednak nastąpi to nie wcześniej niż po zakończeniu prac budowlanych w samym biurowcu. Druga wieża kompleksu ma zostać oddana do użytku na początku 2022 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Zenek 5 maja, 2022 at 2:08 am - Reply

  a ja chciałbym się dowiedzieć, dlaczego już 7 miesięcy ten chodnik, a razem z nim ścieżka rowerowa- wciąż są zamknięte dla ludzi

  • Piotr 21 maja, 2022 at 8:56 am Reply

   Mało tego… za kilka tygodni rusza Światowe Forum Miejskie a tymczasem przy KTW, nadal jedna wielka antyreklama Katowic !!

 2. Piotr 18 października, 2021 at 8:48 pm - Reply

  Wszyscy jesteśmy ciekawi, co to będzie za Eden, skoro UM Katowice przekazał teren w bezpłatnej dzierżawie.
  Raczej jestem spokojny, jeżeli i to monitoruje Medusa, ponieważ nie odstawiają lipy.. 😉
  Panie redaktorze, co za cudo będą budowali przy Nadgórników 8 ?
  Krakusy chwalą się pod niebiosa… 😉

  • : ) 19 października, 2021 at 12:03 pm Reply

   Od 10k do 14k za m2.
   Noho

   • Piotr 19 października, 2021 at 12:54 pm Reply

    Jak mawia mój Kolega: tanio już było… 😉
    Chciałbym tylko wiedzieć czy będzie tam ładnie
    Jeszcze mi dźwięczą w usza słowa M. Dziurowicza, kiedy zbyt mocno negocjowałem ceny piłkarzy: jak cię nie stać na buty to se kup lacie… 😉
    Niestety, ostatnio metr mieszkania kosmicznie podrożał, ale w Katowicach jest jeszcze relatywnie „tanio”, zwłaszcza na rynku wtórnym.
    Zobaczysz co się zacznie dziać z cenami mieszkań w centrum, na etapie zaawansowanego zasiedlania KTW ll i Cavatiny.
    Oczywiście, można zamieszkać w SOSnowcu… 😉

Dodaj komentarz

*
*