Reklama

Na ul. Dworcowej miało być duże drzewo, ale dominować będzie stalowa obudowa z zielenią

Ł. K.
Dworcowa w Katowicach powoli się zmienia. Jeden z elementów, który będzie dominował na przebudowanej ulicy, jest już gotowy. W przyszłości ma być zielony.

Ze zniszczonej ulicy Dworcowa zamienia się w deptak. Prace w centrum Katowic postępują i widać kolejne elementy. Jeden z nich został w zeszłym tygodniu przetransportowany w nietypowy sposób. Helikopterem na Dworcową przyleciała obudowa do stacji transformatorowej. Musiała być dostarczona w dwóch częściach ze względu na swoje duże rozmiary. Pierwsza, dolna część obudowy, od razu wylądowała na swoim miejscu, a drugą trzeba było osadzić precyzyjniej. Teraz jest już gotowa. To będzie ważny obiekt na nowej Dworcowej. Przede wszystkim dlatego, że jest dużych rozmiarów i będzie bardzo dobrze widoczny od strony ul. św. Jana. Przesłonięta stacja “trafo” jest zlokalizowana tuż za parkingiem, za którym rozpoczynać się będzie plac. Obudowa będzie dominowała również ze względu na to, że na Dworcowej nie będzie drzewa, które znajduje się w pierwotnych wersjach wizualizacji ulicy. Jednak pomysł nasadzenia tam wysokiego buka czerwonego, mimo sugestii architektów, został odrzucony.

PRZECZYTAJ TEŻ: Helikopter ze stalową klatką przeleciał nad Katowicami. Transportował konstrukcję na ul. Dworcową [WIDEO]

PRZECZYTAJ TEŻ: Co ma wspólnego reprezentacja Holandii w piłce nożnej z przebudową ul. Dworcowej

Obudowa waży ok 1,3 tony, ma prawie 8,5 m wysokości i maksymalnie ok. 6,5 m średnicy. Jest zrobiona ze stali kortenowskiej. Wokół konstrukcji zostaną posadzone rośliny pnące.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*