Reklama

Muzeum II Wojny Światowej poszukuje eksponatów. Pomóc może każdy

G. Ż.
Katowice będą czwartym miastem na trasie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które w całym kraju zbiera pamiątki z lat 1939-45. Od czwartku do soboty będzie można podarować na rzecz muzeum rzeczy związane z II wojną.

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Muzeum II Wojny Światowej z Gdańska prosi Polaków o pomoc w dalszym budowaniu kolekcji. 18 maja rozpoczęła się ogólnopolska zbiórka eksponatów. Jak mówią przedstawiciele muzeum, poszukiwane są przede wszystkim przedmioty, które pozwolą opowiedzieć historię konkretnych ludzi. – Mogą to być listy, fotografie, dokumenty, niekoniecznie związane bezpośrednio z działaniami wojennymi – mówi Monika Sołoduszkiewicz, z Muzeum II Wojny Światowej. – Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Niektóre z darów będziemy na bieżąco udostępniali na naszej stornie internetowej. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej i wystawach czasowych organizowanych przez Muzeum. Staną się także kanwą publikacji albumowej, w której postaramy się najwierniej oddać losy przedmiotów i opowiedzieć historie naszych darczyńców.

Pamiątki będzie można przynieść w czwartek i piątek (14-15 listopada) do Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnego IPN im. Henryka Sławika (ul. św. Jana 10) w godz.9-17 oraz w sobotę 16 listopada do filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grażyńskiego 47) w godz. 9.00-15.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*