Reklama

Multipleksy jednak nadal zamknięte. Tylko jedno duże kino otworzyło się dzisiaj w Katowicach

Redakcja
Duże kina nadal zamknięte. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dwie sieci zrezygnowały z zaplanowanego na dzisiaj wznowienia działalności. Tylko jedna postanowiło mimo wszystko otworzyć się po przerwie.

Multipleksy pozostają zamknięte. Niedawno trzy duże sieci kin ogłosiły ponowne otwarcie na 3 lipca. Wczoraj plany uległy zmianie. Nagła decyzja została podyktowana problemami z dystrybutorami. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Multikina, “w związku z tym, że przesunięto najbardziej wyczekiwane przez Was premiery filmowe, termin otwarcia kin, które jeszcze nie działają również ulega przesunięciu“. Powodem jest przesunięcie premier najważniejszych wakacyjnych produkcji. Do tej pory, od 19 czerwca, otwartych jest dziesięć kin należących do sieci, m.in. w Warszawie i Poznaniu. Na kolejne trzeba będzie poczekać. Taką samą decyzję podjęła Cinema City. W obu przypadkach nadal nie wiadomo, kiedy firmy zdecydują się na wznowienie działalności. W Katowicach kina tych sieci znajdują się w Galerii Katowickiej, Silesia City Center i Punkt 44.

Spośród multikpleksów jedynie Helios nie zmienił swoich planów. O godzinie 14.00 rozpoczął się pierwszy seans w Galerii Libero. Pomimo braku premier najgłośniejszych tytułów, kino będzie działało. Nowości na razie na ekranie jest niewiele. Wyświetlane będą filmy, które miały już swoje premiery jakiś czas temu. Poza tym sensów w repertuarze jest mniej niż w normalnych warunkach, bo raz na godzinę ma być dezynfekowany hol kina, stoliki oraz toalety, a sale dodatkowo wietrzone.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*