Reklama

Multipleksy w Katowicach otwierają się po przerwie. Sieci wprowadzają specjalne zasady bezpieczeństwa

G. Ż.
W piątek 3 lipca, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, mają się otworzyć wszystkie działające w Katowicach multipleksy, czyli Helios, Multikino i Cinema City. Widzowie muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego.

Kina mogły zostać otwarte już 6 czerwca. Jednak prawie żadne się na to nie zdecydowało. Po pierwsze, kina potrzebowały trochę więcej czasu na przygotowanie się do działania w czasach epidemii. Po drugie, nie bardzo było co wyświetlać. Najszybciej zareagowały kina studyjne. Za niespełna 10 dni dołączą do nich multipleksy.

Multikino w Galerii Katowickiej zapowiada otwarcie na 3 lipca. We foyer oraz w toaletach znajdą się stacje do dezynfekcji rąk, a obsługa multipleksów będzie wyposażona w przyłbice. Widzowie zostaną też poproszeni o zachowanie dystansu, co mają im ułatwić specjalne graficzne oznaczenia.

Multikino zapowiada na lipiec projekcje takich filmów, jak „Zdrajca”, romans „Coś się kończy coś zaczyna”, romans muzyczny „Na topie” i romans obyczajowy „#tuiteraz”. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć „Polowanie” z Emmą Roberts i Hilary Swank, a także najnowszy film Christophera Nolana „Tenet”.

Helios w Galerii Libero też wznowi działalność 3 lipca. Tu też pracownicy zostaną wyposażeni w przyłbice, a także w płyny do dezynfekcji rąk. Ponadto wszyscy pracownicy kina są zobligowani do noszenia rękawiczek. Co godzinę dezynfekowany będzie hol, stoliki oraz toalety.

Przy dużej frekwencji, po zakończonych seansach wyjście widzów z sali będzie odbywać się w miarę możliwości wyjściem ewakuacyjnym. Przy wejściu do kina widzowie będą musieli zdezynfekować dłonie.
Każdy widz znajdujący się na terenie kina będzie musiał mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos.
Widzowie powinni zachować między sobą bezpieczny odstęp minimum 1,5 metra. Podobnie jak w Multikinie, również w Heliosie na podłodze w kinowym holu zostały wyznaczone linie wskazujące bezpieczne odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce. Jak informuje Helios, w każdym kinie sieci będzie można kupić maseczki.

Również 3 lipca widzów zaprosi ponownie Cinema City. W Katowicach kina tej sieci znajdują się w Punkcie 44 przy ul. Gliwickiej oraz w Silesia City Center.

W Cinema City pracownicy są zobowiązani do noszenia masek ochronnych i rękawiczek. Toalety będą dezynfekowane i czyszczone co godzinę. Sieć prosi, żeby do kina nie przychodziły osoby, które kaszlą, mają temperaturę ciała wyższą niż 38 stopni oraz te, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni miały kontakt z chorym na COVID-19.

We wszystkich kinach połowa miejsc pozostanie wolna, chyba że do czasu restartu zmienią się wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Co drugie miejsce musi być puste. Wyjątek stanowi rezerwacja miejsc obok siebie w przypadku osób mieszkających razem, rodzin i dzieci poniżej 13 roku życia. Widzowie zobowiązani są do noszenia maseczek, również podczas seansu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*