Reklama

Mniej kursów autobusów i tramwajów w okresie świąteczno-noworocznym

Już przed Wigilią ZTM ograniczy liczbę kursów autobusów i tramwajów. Podobnie będzie na przełomie starego i nowego roku.

23 i od 27 do 30 grudnia oraz od 2 do 5 stycznia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni robocze (nieszkolne i niewakacyjne). W Wigilię (24 grudnia) ważne będą rozkłady specjalne oznaczone jako Wigilia. Przypominają one rozkłady sobotnie, ale zakładają ograniczenie kursowania linii tramwajowych od godz. 16:00 oraz zakończenie kursowania linii autobusowych i trolejbusowych ok. godz. 16:00 – 18:00. W kolejnych dniach, czyli 25 i 26 grudnia 2022 r. (I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia), a także 1 stycznia 2023 r. (Nowy Rok), obowiązywać będą rozkłady jazdy na niedziele i święta.

Z kolei 31 grudnia 2022 r. obowiązywać będą rozkłady specjalne oznaczone jako Sylwester. Podobnie jak w Wigilię, to rozkłady sobotnie zakładające wieczorne ograniczenia kursowania linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych. ZTM zapowiada jednocześnie, że w przypadku Sylwestra, w związku z zaplanowanym koncertem w Parku Śląskim w Chorzowie, wprowadzone zostaną dodatkowe zmiany w komunikacji miejskiej, ale szczegółowe informacje zostaną przekazane później.

Poza zmianami w kursowaniu autobusów, tramwajów i trolejbusów, w zbliżającym się okresie nieco inaczej niż zwykle działać będą Punkty Obsługi Pasażera. W Wigilię będą nieczynne, a 30 i 31 grudnia będą obsługiwać podróżnych kolejno od 7:00 do 18:00 oraz od 9:00 do 13:00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*