Reklama

Mieszkanka os. Tysiąclecia straciła prawie 90 000 zł. Myślała, że bierze udział w policyjnej akcji

Redakcja
Mieszkanka os. Tysiąclecia oddała oszustom 17 tysięcy złotych i biżuterię o wartości około 70 tys. zł. Myślała, że bierze udział w policyjnej akcji. Policja opublikowała zdjęcia z monitoringu i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

Wszystko działo się 16 października 2023 roku przy ul. Mieszka I na os. Tysiąclecia. Do jednej z mieszkanek zadzwonił nieznany mężczyzna i powiedział, że bierze udział w policyjnej akcji. Zagrożone miały być jej pieniądze i biżuteria. Oszust polecił kobiecie przekazanie gotówki policjantowi, który miał przyjść po nią do jej mieszkania. Powiedział też, że po zakończeniu akcji, pieniądze i kosztowności zostaną zwrócone. Kobieta wydała tzw. odbierakowi 17 tys. zł i biżuterię. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 87 tyszł.

Wizerunek fałszywego policjanta zarejestrowały kamery monitoringu. Policja prosi wszystkich, którzy rozpoznają widocznego na zdjęciu mężczyznę o pomoc w jego identyfikacji. Można dzwonić pod nr telefonu 47 851 25 5547 851 28 09 lub pisać na adres e-mail: [email protected].

Jak informuje policja, oszuści stosują różne metody. Najnowsza to próba wyłudzenia pieniędzy na kolejną dawkę leku, która rzekomo potrzebna jest dla kogoś z rodziny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*