Reklama

Mieszkańcy mogą posadzić drzewa. Akcja odbędzie się w trzech leśnictwach

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Leźnicy zapraszają mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew. W trzech leśnictwach odbędą się akcje, podczas których uczestnicy będą mogli popracować przy zagęszczaniu lasów.

W Katowicach będzie można wziąć udział w organizowanych przez Lasy Państwowe akcjach sadzenia drzew. To kolejna odsłona inicjatywy pod nazwą „Łączą nas drzewa”. Nasadzenia będą prowadzone w miejscach, które zostały wytypowane przez leśników. – Lokalizacja wynika z siedliska oraz tego, co jest w danym roku zaplanowane do nasadzenia – mówi leśniczy Czesław Greń z Nadleśnictwa Katowice i dodaje, że są to nasadzenia wynikające z poprawek i odnowień w trzech leśnictwach – Zadole, Panewniki i Murcki.

Nie ma limitu drzew, ani uczestników. Jak piszą leśnicy, najlepiej założyć wygodne i dostosowane do pogody ubranie. Warto mieć też rękawice. Sprzęt do sadzenia i same sadzonki zapewnia Nadleśnictwo. W trakcie akcji będzie można się dowiedzieć, jak prawidłowo sadzić młode drzewka. Mają to być sadzonki różnych gatunków drzew liściastych. Będzie to też okazja, żeby zapytać leśników o prowadzenie gospodarki leśnej.

W pierwszej kolejności akcja zostanie zorganizowana w sobotę, 15 kwietnia, w Leśnictwie Zadole, zbiórka o godz. 9.00 przy ul. Śląskiej. W kolejny weekend (sobota, 22 kwietnia) zaplanowano sadzenie obok os. Witosa o godz. 9.00 i w rejonie ul. Kołodzieja w Murckach o godz. 11.00. Poniżej dokładne lokalizacje:

Leśnictwo Zadole – https://goo.gl/maps/JLrSwQ3M9f1SUsTD8 (50°12’49.4″N 18°56’49.4″E),

Leśnictwo Panewniki – https://goo.gl/maps/rPhxUjsswE2kbRaz7 (50°15’28.3″N 18°57’45.4″E),

Leśnictwo Murcki – https://goo.gl/maps/PfwwuwB1TSBfjECQ9 (50°12’00.1″N 19°03’34.6″E).


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 15 kwietnia, 2023 at 8:34 am - Reply

    Leśnictwa wycinają lasy a nie sadzą. To co się od jakiegoś czasu dzieje i tempo w jakim znikają lasy w całej Polsce to koszmar. Czy oni na prawdę myślą, że jakąś akcją sadzenia paru drzewek w zamian za wycinane hektarów zdrowych dorodnych lasów mogą przykryć problem, że ludzie nie widzą co się dzieje?
    Ktoś na tym niezłą kasę robi wycinając polskie lasy i sprzedając drzewo za granicę. I nawet nietrudno się domyślić kto.

  2. ben 15 kwietnia, 2023 at 7:35 am - Reply

    Wycięli lasy w pień, i co – teraz nie ma kto sadzić?

Dodaj komentarz

*
*