Reklama

Michał Kwiatkowski wystartuje w Tour de Pologne

Redakcja
Zbliża się Tour de Pologne. Dzisiaj swój start w wyścigu zapowiedział Michał Kwiatkowski, który po przerwie wraca do ścigania w Polsce. Jego i innych zawodników grupy Sky będzie można zobaczyć w Katowicach już za kilka dni.

W sobotę rusza 75. Tour de Pologne. Pierwszy etap wyścigu odbędzie się w Krakowie. Natomiast już w niedzielę zawodnicy wjadą do Katowic. To tutaj do pokonania będą mieli trzy pętle po 20 km każda. Katowicki etap to z pewnością szansa dla sprinterów.

W peletonie znajdzie się też Michał Kwiatkowski. Kolarz właśnie ukończył Tour de France, podczas którego jego koledzy z frupy zajęli dwa miejsca na podium. Kwiatkowski już zapowiedział swój start w TdP. – Zdecydowałem, że wystartuję w naszym narodowym wyścigu. To wspaniale móc się ścigać na polskich drogach przed moimi najwierniejszymi kibicami – mówi Kwiatkowski. Zawodnik wróci na trasę Tour de Pologne po dwóch latach przerwy. W barwach grupy Sky na trasie tegorocznego wyścigu mają również walczyć Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*