Reklama

Ma 73 lata i porusza się o lasce, ale sprząta po innych. Mimo wieku, pan Grzegorz pomaga w porządkach na Zawodziu

Łukasz Kądziołka
Senior z Zawodzia daje przykład jak dbać o swoje otoczenie. Pan Grzegorz sprząta przy każdej możliwej okazji, choć sam ma już problemy z poruszaniem się.

Choć ze schylaniem się ma problemy, to podnosi z ziemi śmieci, pakuje do worka i zanosi pod kontener. Pana Grzegorza spotkaliśmy podczas sobotniej akcji sprzątania na Zawodziu. – To nasz najstarszy uczestnik, pan Grzegorz na sprzątaniu jest za każdym razem – mówi Grażyna Prycza-Kupny, organizatorka akcji ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

W sobotę frekwencja nie dopisała. Przyszło tylko 6 osób. Jednak nic nie zniechęca seniora. Sam o sobie mówi, że lubi porządek i lubi pomagać ludziom. Przyznał, że sam nie wie na jak długo ten porządek zostanie na zielonym terenie naprzeciwko Centrum Przesiadkowego „Zawodzie”. – Ja idę i widzę, jak Kowalski zostawia butelkę, choć jest obok kosz. Ręce opadają – mówi Grzegorz Rudnicki i  dodaje, że ludzie po prostu nie są nauczeni, żeby po sobie sprzątać. Jego zdaniem takich dzikich wysypisk byłoby mniej, gdyby wszyscy producenci mieli jednakowe butelki i dało się je oddać do skupu.
Mimo wszystko uważa, że sprzątać po innych trzeba. – Takie akcje mają sens, ale to musi być od małego do dużego. Najpierw trzeba nauczyć tych najmłodszych, żeby te dzieciaki sprzątały, a potem trzeba mobilizować tych starszych – mówi pan Grzegorz. 

Choć dobra pogoda sprawiła, że niewiele osób włączyło się w akcję, to udało się zapełnić niemal po brzegi dwa kontenery podstawione przez MPGK. Niektórzy mieszkańcy również na własną rękę przyszli, żeby jeszcze trochę je wypełnić. 

 


Tagi:

Komentarze

  1. Czytelnik 15 kwietnia, 2024 at 10:46 am - Reply

    Dziękuję Redakcji, że podejmuje różne tematy, też takie mniej medialne, nieobecne gdzie indziej, a potrzebne społecznie i jako wzór dla osób w każdym wieku.

  2. szgfv 15 kwietnia, 2024 at 1:51 am - Reply

    świetny człowiek, brakuje już tak dobrych ludzi

Dodaj komentarz

*
*