Reklama

Większy monitoring w Katowicach. Przybędzie kamer w czterech dzielnicach

Łukasz Kądziołka
Więcej kamer w Katowicach. Kolejne kamery zostaną włączone do miejskiego monitoringu. Miasto ogłosiło przetarg na rozszerzenie systemu KISMiA.

Miejski monitoring w Katowicach powiększy się o kolejne kamery. KISMiA, czyli Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy powstał w 2016 roku. Wtedy kamer było niespełna 200, a teraz ich liczba to około 300 sztuk. O kolejne w każdej edycji Budżetu Obywatelskiego wnioskują mieszkańcy, często ten temat poruszają też dzielnicowi radni. Wśród takich projektów były „Bezpieczne Murcki”. Projekt w 2019 roku zyskał 1727 głosów. Zgodnie z nim w dzielnicy kamery mają obserwować dwie lokalizacje – rynek w Murckach oraz rejon skrzyżowania ulic Bielskiej, Solskiego i parkingu przy ul. Bielskiej. Tutaj zaplanowano dwie kamery.

Znacznie więcej będzie ich w Parku Boguckim. Przy okazji jego rewitalizacji nie zaplanowano monitoringu, a doszło tu już do dużej kradzieży. W tym roku zniknęło tu prawie całe ogrodzenie wybiegu dla psów, a straty szacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Park zostanie wyposażony w 5 kamer.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nieznani sprawcy ukradli całe ogrodzenie wybiegu dla psów w Parku Boguckim

Ostatnimi lokalizacjami, gdzie ma pojawić się monitoring, będą: os. Gwiazdy, ul. 1 Maja (rejon ośrodka sportowego Słowian) oraz przy ul. Le Ronda w Dąbrówce Małej. Łącznie miasto zamówi 10 kamer. Aktualnie trwa przetarg, a otwarcie ofert zaplanowano na 11 stycznia. Na wykonanie zamówienia wyłoniona firma będzie miała 7 miesięcy. Koszt wyłącznie monitoringu w Murckach to niespełna 200 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*