Reklama

Ludzie walczą o zwierzęta

Przed dworcem PKP w Katowicach przedstawiciele stowarzyszenia „Otwarte Klatki” zbierali w poniedziałek podpisy pod petycją do ministra rolnictwa w sprawie warunków transportu zwierząt.  Była to część akcji związanej z Dniem Przeciw Transportowi Żywych Zwierząt.

Akcja została zorganizowana dla upamiętnienia wydarzenia z 29 sierpnia 1996 roku, kiedy to w wyniku pożaru statku przewożącego zwierzęta z Australii do Jordanii przez Ocean Indyjski zginęło około 70 tys. zwierząt.

Jak przekonują organizatorzy, obecne regulacje prawne dotyczące przewozu zwierząt nie zawsze są egzekwowane. Dlatego chcą zmian i piszą petycję do ministra rolnictwa.  – Chcemy żeby tych podpisów było jak najwięcej, bo w ten sposób można zwrócić uwagę na społeczne zapotrzebowanie zmian – mówi Alicja Czerwińska z Otwartych Klatek. Petycja ma m.in. zachęcić obecne władze do wprowadzenia zmian, zgodnie z którymi transport żywych zwierząt nie mógłby trwać dłużej niż 8 godzin.

Obecnie zwierzęta są przewożone 19, 24 a nawet 42 godziny w ciasnych klatkach, ciasnych ciężarówkach, bez wody, bez pokarmu, bez możliwości rozprostowania kończyn. To niehumanitarne, to skrajnie wyczerpujące – mówi Czerwińska.

W akcji uczestniczyło kilku wolontariuszy, którzy rozdawali ulotki informujące o transporcie żywych zwierząt. Członkowie organizacji rozstawieni wokół namiotu trzymali zdjęcia przedstawiające transportowane zwierzęta, a także mapę pokazującą czas trwania transportu  do innych krajów.

„Stop the Trucks” to ogólnoeuropejska kampania mająca przeciwdziałać niehumanitarnemu transportowi zwierząt. Wydarzenie to obchodzone jest na całym świecie.

Mateusz Spyra

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*