Reklama

Lokale na kulturę czekają na chętnych

Redakcja
Już po raz 14. urząd miasta organizuje konkurs „Lokal na kulturę”. Jego ideą jest oddanie w najem na preferencyjnych warunkach lokali użytkowych w Katowicach, z przeznaczeniem na działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą.

W obecnej edycji wystawione zostały cztery lokale:

– przy ul. Dąbrowskiego 2 (parter-front), powierzchnia 89,13 m2, stawka za metr 10,94 zł,

– przy ul. Gliwickiej 150 (parter-front), powierzchnia 55,55 m2, stawka za metr 3,56 zł,

– przy ul. Raciborskiej 15 (parter-front), powierzchnia 41,95 m2, stawka za metr 4,58 zł,

– przy ul. Panewnickiej 21 (parter-front), powierzchnia 81,36 m2, stawka za metr 10,06 zł + 2 zł (piwnica).

Do lokalu przy ul. Panewnickiej 21  przynależy piwnica o powierzchni 31,83 m2, za którą opłata jest stała i wynosi co miesiąc 2,00 zł/m2 netto + VAT. Lokale użytkowe ujęte w wykazie wymagają przeprowadzenia w nich prac remontowych i adaptacyjnych. Wcześniej działały w nich sklepy wielobranżowe, przemysłowe lub usługi krawieckie. W przypadku planowanej do uruchomienia działalności w lokalu, powodującej konieczność zmiany warunków m.in. bezpieczeństwa pożarowego, pracy, zdrowotnych, higieniczno-sanitarnych, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń, najemca  będzie zobowiązany do dokonania zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania lokalu w wydziale budownictwa i planowania przestrzennego Urzędu Miasta Katowice.

Zainteresowane osoby mogą obejrzeć lokale po wcześniejszym umówieniu się z KZGM w Katowicach do 14 października. W tym terminie należy także złożyć odpowiednie wnioski w wydziale budynków i dróg.

Ze statystyk wynika, że w dotychczasowych edycjach „Lokalu na kulturę” na wystawione 79 lokali i zawarto 37 umów najmu. Obecnie użytkowane są 22.

Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*