Reklama

Lodowisko na Rynku w Katowicach będzie bezpłatne

Grzegorz Żądło
Za wstęp na lodowisko, które stanie na katowickim Rynku, nie trzeba będzie płacić. Jest też szansa, że znajdzie się przy nim wypożyczalnia łyżew. Choć akurat za to trzeba będzie zapłacić.

O szczegółach przygotowań do instalacji lodowiska mówił dziś podczas komisji kultury, promocji i sportu rady miasta Stanisław Wąsala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wiadomo więc już, że lodowisko zostanie zainstalowane na osi wschód-zachód mniej więcej w miejscu, w którym ma w przyszłości stanąć szklany pawilon gastronomiczny (5 metrów od ogrodzenia otaczającego obecnie plac budowy ostatniej części Rynku). – W przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace. Otwarcie planujemy na 1 bądź 4 grudnia. W zależności od pogody, z lodu będzie można korzystać do końca lutego lub dłużej – mówi Stanisław Wąsala. Bezpośrednio przy lodowisku będzie działał bożonarodzeniowy jarmark. I właśnie od tego jak długo będą na nim klienci, mają zależeć godziny otwarcia ślizgawki.

Nie wiadomo na razie czy przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia. – Skierowaliśmy ofertę m.in. do HC GKS Katowice, ale nie mamy jeszcze odpowiedzi. To działalność typowo komercyjna, ale mało kto jest nią zainteresowany – tłumaczy dyrektor MOSiR.

Niezależnie od finału poszukiwań firmy, która mogłaby wypożyczać łyżwy, MOSiR zapewnia, że przy lodowisku będzie specjalny namiot służący za przebieralnię.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*