Reklama

Leśnicy rozdają drzewa. Dzisiaj w Katowicach można odebrać darmowe sadzonki

Ł. K.
Ruszyła jednodniowa akcja pod nazwą “SadziMY”. Dzisiaj Nadleśnictwo Katowice rozdaje chętnym drzewa. Jeszcze przed otwarciem punktu ustawiła się kolejka po darmowe sadzonki.

Trwa akcja rozdawania sadzonek drzew w katowickim nadleśnictwie. Akcja pod nazwą “SadziMY” w piątek odbędzie się w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce. To inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, który również dzisiaj zainauguruje ją w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel. Pomysł powstał w reakcji na ogromne zniszczenia spowodowane przez huraganowe wiatry w sierpniu 2017 roku. W Katowicach leśnicy rozdają buki, sosny, dęby i świerki. Najwięcej jest sadzonek tych pierwszych dwóch gatunków. Punkt, w którym odebrać można sadzonki znajduje się obok siedziby  Nadleśnictwa Katowice przy ul. Kijowskiej 37b i został otwarty o godzinie 9.00. – Ludzie ustawiali w kolejce po drzewa już 40 minut przed otwarciem – mówi Grzegorz Skurczak, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Katowice. Łącznie w Katowicach do rozdania jest 1000 sztuk sadzonek. Leśnicy opowiadają też zainteresowanym o opiece nad drzewkami. Każdy może za darmo otrzymać maksymalnie dwa. Zainteresowanie akcją jest duże, a odebrać rośliny można tylko dzisiaj, do godziny 18.00 lub do wyczerpania zapasów.


Tagi:

Komentarze

  1. Belebub 26 kwietnia, 2019 at 8:12 pm - Reply

    Kolejka widać jak adoracji kasy w Lidlu…..na kilkanaście minut. Wszyscy o akcji wiedzieli.,..chyba tylko rodziny leśników

Dodaj komentarz

*
*