Reklama

Leo Express odpowiada na wątpliwości potencjalnych pasażerów pociągów do Pragi

G. Ż.
Kilka dni temu napisaliśmy, że czeski przewoźnik Leo Express uruchomił na czas wakacji codzienne połączenie z Krakowa przez Katowice do Pragi. Po naszej publikacji pojawiło się kilka pytań i wątpliwości. Czytelnicy zwracali uwagę m.in. na to, że nie mogą skorzystać z promocji 1+1 w weekendy. Pytali też o przedział dla dzieci. Poprosiliśmy o wyjaśnienie wątpliwości przedstawiciela Leo Express.

Przypomnijmy, od 28 czerwca pociągi czeskiego przewoźnika jeżdżą codziennie do i z Pragi przez Katowice z i do Krakowa. Podróż z Katowic rozpoczyna się o godz. 6:41, a w stolicy Czech pociąg jest o 11:23. Z powrotem można wrócić składem o 16:09, który na dworzec w Katowicach wjeżdża o 21:00.

Przy okazji nowych kursów Leo Express uruchomił letnią promocję, w której drugi bilet dostaje się gratis. Czytelnicy od razu zauważyli, że promocji nie da się zrealizować w weekend. – To prawda. Promocja obowiązuje od poniedziałku do czwartku. Taka informacja zawarta jest w regulaminie promocji, do którego lektury zachęcam wszystkich, którzy chcą się wybrać naszym pociągiem do Pragi – mówi Paweł Łuczak, specjalista ds. marketingu LEO Express Polska.

Czytelnicy zwracali też uwagę, że oferta cenowa wcale nie jest tak atrakcyjna, jak przedstawia ją przewoźnik. – Klasa economy dla dwóch osób w tę i z powrotem w weekend to cena 304 zł. Skoro taniej dojechać autem, to po co się męczyć w pociągu – pisze pan Damian.

Paweł Łuczak odpowiada, że ceny biletów na przejazd do Pragi zaczynają się od 19 zł. – Choć trzeba uczciwie przyznać, że bilety w tej cenie pojawiają się w systemie około półtora miesiąca przed kursem i rozchodzą się w czasie kilku minut. Średnio przejazd kosztuje 60-80 zł.

Dodaje, że Leo Express honoruje wszystkie ustawowe zniżki. Na tani bilet mogą liczyć zwłaszcza studenci. W Polsce podróżują ze zniżką 51%. Z kolei na terenie Czech ulga wynosi aż 75%. – W swojej taryfie tak kalkulujemy cenę biletu dla studentów, że na części trasy przypadającą na Czechy uwzględniamy wyższą ulgę, ale trzeba mieć międzynarodową legitymację ISIC. Jeśli dodatkowo ktoś jest w naszym programie lojalnościowym, zwracamy 25% ceny, czyli można jechać praktycznie za darmo – informuje przedstawiciel Leo Express.

W podstawowej klasie (ekonomicznej) przewoźnik oferuje bezpłatnie wodę do picia i drobne przekąski, typu paluszki czy orzeszki. Z kolei dzieci mogą się bawić w przedziale urządzonym we współpracy ze znanym polskim producentem soków i napojów dla dzieci. W pociągu są łącznie 273 miejsca.

Na razie Leo Express nie planuje przedłużenia swojej promocyjnej akcji po wakacjach. Od września pociągi z Katowic do Pragi znów mają kursować tylko w weekendy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*