Reklama

Lekki falstart nowej strony Katowic

Strona UM w Katowicach
Grzegorz Żądło
Tydzień temu Urząd Miasta w Katowicach zaprezentował nowy wygląd miejskiego portalu. Od razu pojawiły się głosy, że nie wszystko działa na nim tak jak powinno. Jak się okazuje, cały czas wychodzą na jaw niedoróbki. O ile dane dotyczące wewnętrznych spraw urzędu, nie mają większego znaczenia dla mieszkańców, o tyle np. dostęp do informacji o przetargach na sprzedaż lokali już tak.

Przed zmianami każdy, kto był zainteresowany, kupnem, wynajęciem mieszkania lub lokalu użytkowego wchodził w zakładkę „komunikaty i przetargi” na stronie głównej i mógł znaleźć niezbędne informacje. Teraz zostały wyłącznie ”komunikaty” i tylko śladowa liczba przetargów. Nie ma też prawie wcale wyników tych archiwalnych, w tym z tego roku. Wcześniej, dzięki takim informacjom, zainteresowani kupnem lokalu mogli prześledzić jak zmieniała się jego cena na kolejnych przetargach oraz czy i ilu chętnych się do niego zgłosiło. Dane zniknęły podczas przenoszenia ze starej strony na nową i nie wiadomo kiedy wrócą. – Sami zauważyliśmy błędy na naszym portalu. Wszystkie na bieżąco zgłaszamy osobom odpowiedzialnym za ich usunięcie – mówi Jakub Jarząbek, szef biura prasowego UM w Katowicach. Kiedy błędy znikną, a dane wrócą na stronę? – W najbliższym możliwym terminie.

Nieoficjalnie urzędnicy mówią, że informacje o aktualnych przetargach wrócą na stronę jutro. Na archiwalne trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*