Reklama

Kurier dowożący jedzenie twierdzi, że na os. Tysiąclecia chciał go potrącić mężczyzna, który nakleja na szyby “karne kut…”

G. Ż.
Nieprzyjemne zdarzenie na os. Tysiąclecia. Jak twierdzi właściciel restauracji, kurier dowożący jedzenie do klienta o mało nie został potrącony przez mężczyznę, który wcześniej nakleił na szybę jego samochodu naklejki z tzw. “karnym kut…”. Na miejsce przyjechała policja.

Wszystko działo się w środę około godz. 19:30. Kurier z restauracji Meltini w Ligocie przyjechał do klienta na ul. Tysiąclecia 21. – Nie było tam miejsc parkingowych, więc zaparkował pod kontenerami na śmieci, żeby nie przeszkadzać żadnym mieszkańcom w przejeździe. Poszedł z zamówieniem do klienta. Kiedy wychodził, zauważył mężczyznę, który coś robił przy jego samochodzie. Szybko podbiegł do auta i zobaczył na nim naklejki “karne ku…”. Sprawca w międzyczasie wsiadł do swojego samochodu i zaczął uciekać. Kiedy kolega za nim pobiegł, to ten mężczyzna zaczął jechać centralnie na niego. Kolega musiał odskoczyć, żeby nie zostać potrącony – relacjonuje właściciel restauracji.

Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze nie podjęli jednak interwencji. – Przyklejenie naklejki na samochód nie jest uszkodzeniem mienia, bo można ją odkleić. Osoba, która wezwała patrol, została pouczona, że może złożyć zawiadomienie na komisariacie, bo tak czy inaczej, zniszczenie mienia ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego – tłumaczy kom. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy KMP w Katowicach.

Dodaje, że informacja o próbie potrącenia nie potwierdziła się, na co wskazywały informacje przekazane przez będącego na miejscu świadka.

W ostatnim czasie na klatkach schodowych bloków na os. Tysiąclecia ktoś rozwiesił ogłoszenia, w których oferuje pieniądze za zdjęcia lub filmy osoby, która rzekomo rysuje lakier samochodów, przebija opony i smaruje szyby odchodami.

Jak mówi kom. Żyłka, policja nie dostała żadnego zgłoszenia o niszczeniu samochodów w opisany w ogłoszeniu sposób.


Tagi:

Komentarze

 1. Poszkodowana 23 stycznia, 2024 at 12:47 am - Reply

  ta jasne, nic sie nie dzieje… mi zniszczyli samochod urywajac lusterka

 2. Jan Kowalski 22 stycznia, 2024 at 2:21 pm - Reply

  Na parkingu przy Krzywoustego 2 nakleja to samo pajac z 11 piętra. Ostatnio szeryf jeździł białą toyotąCorollą. Zniszczył mi auto, szkody na 5 tym zł

 3. mieszkaniec 20 stycznia, 2024 at 9:53 pm - Reply

  cyrk i bydło jak w sejmie

 4. klm 20 stycznia, 2024 at 10:59 am - Reply

  Fajną policję mamy. A mandacik dla “kuriera” z januszeksu to gdzie? Choćby za nieuzasadnione wezwanie? Fajnie, że go inny kierowca okleił bo inaczej znowu ulałoby się na pieszych i rowerzystów.

 5. Ktoś z okolicy 19 stycznia, 2024 at 7:09 pm - Reply

  szkoda ze policja zaczela przypier*** sie do kuriera i jego auta totalnie majàc gdzies to co sie stało. tak ma postepowac policja? szkoda ze nie zostali inni świadkowie przesłuchani. bez sens. a jak ten pan chce samosądów to prosze bardzo…

 6. Maciej_Bn 19 stycznia, 2024 at 4:19 pm - Reply

  Czyli podsumowując: kurier zaparkował w nieprawidłowym miejscu, gonił osobę, która umieściła naklejkę na szybie (nie jest powiedziane, co chciał mu zrobić, ale można mieć różne podejrzenia, skoro gonił), a następnie (co potwierdził świadek) fałszywie zeznał, że tamten chciał go przejechać.

  • Świadek 19 stycznia, 2024 at 7:12 pm Reply

   1 staną na awaryjnych 2 przejazd był 3 nie było go zaledwie 5 minut 4 zekomi “świadkowie” pojawili sie po chwili gdy sprawca z naklejkami najpierw zaczął uciekać a po zrobieniu zdjecia nagle wrócił z świadkami? coś tu sie nie klei…

   • kukura 20 stycznia, 2024 at 7:39 am Reply

    ad1. no i?
    ad2. no i?
    ad3. no i?
    ad4. to tylko pana fantazje.

Dodaj komentarz

*
*