Reklama

Krzysztof Respondek zostanie uhonorowany w Galerii Artystycznej na Koszutce

Redakcja
Krzysztof Respondek zostanie uhonorowany popiersiem w Galerii Artystycznej na pl. Grunwaldzkim w Katowicach. Chcą tego mieszkańcy, którzy  wzięli udział w corocznym plebiscycie.

W tym roku w głosowaniu na twórcę, którego wizerunek powinien się znaleźć na pl. Grunwaldzkim, wzięło udział prawie 3 tys. mieszkańców. Niemal 60% osób z nich oddało swój głos na Krzysztofa Respondka. Niedawno zmarły aktor, piosenkarz i kabareciarz dostał dokładnie 1730 głosów. Drugi na liście nominowanych – Grzegorz Fitelberg – 564. Trzecie miejsce w plebiscycie, uzyskując 261 głosów, zajął Erwin Sówka.

Rzeźba przedstawiająca Krzysztofa Respondka zostanie odsłonięta we wrześniu podczas obchodów rocznicy nadania Katowicom praw miejskich.

Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia 2023 roku w wieku 54 lat. Tuż przed świętami artysta trafił do szpitala z powodu zawału. Lekarze trzy dni walczyli o jego życie.

Respondek znany był głównie z występów w kabarecie “Rak”. W latach 1992-1999 był też aktorem Teatru Rozrywki, a w latach 2007-2015 grał jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym Barwy szczęścia. Zwyciężył w finale programu rozrywkowego Polsatu “Jak oni śpiewają”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*